Utazás a szempillám mögött

Nektek mi rejlik a szempillátok mögött mikor csukva van a szemetek? Kirajzolódik a szemhéjatokra az egész Tejút, esetleg apró lényeg cikáznak, oda-vissza? Apró kis univerzumokat rejt olykor az álmunk. Erre Lackó is rájön, aki álomba szenderül és csodavilágra lel. Ismerkedjetek meg július 15-én, egy zenés mesejátékban az ő történetével.

Csukás István, Utazás a szempillám mögött című zenés mesejátéka egy kisfiú álmába kalauzolja a gyerekközönséget. Amikor megismerjük, Lackó az ágyában fekszik, egyedül érzi magát, elgurult üveggolyóját hiába keresgéli, s eközben elalszik. Álmában különös lények szólítják meg, szobája tárgyai szokatlan alakot öltenek, kinyílnak, feldőlnek, elemelkednek a padlótól, váratlanul áttetszőnek látszanak. A meseszoba minden részlete, szereplője Lackó hétköznapjaiból, olvasmányaiból a tévéből és a nappali eseményekből költözik az álmába, felvonul benne világának összes figurája, lénye és szereplője, ám a gyermeki fantázia a hétköznapoknál sokkal pompásabb, színesebb és izgalmasabb világot varázsol belőlük. Lackót utazási során egy hűséges, igaz barát, Hangya kíséri, akinek szeretete, tisztasága, önfeláldozása segíti őt közös kalandjaikban. A mesés utazás végére a megtalált üveggolyó örök barátokat szerez a kisfiúnak, akik ugyan csak az álomban elérhetők, de nagyon fontos dolgokat tanítanak neki. Az álombeli barátok sokat segítenek abban, hogy Lackónak majd teljesebb, boldogabb élete legyen, amiben ő is mások barátja lehet.

A Zichy Színműhely előadása.

Az előadásban közreműködik: a Talamba Ütőegyüttes.

Jegyvásárlásról információ: https://www.szabadter.hu/jegy