A sírás és a hiszti meghallgatása

Elesik, oviba kell menni, eltörik a kezében a banán, lefröcsköli magát, elveszi a játékot a tesó, összedől a legótorony – milliónyi olyan komoly és bagatellnek tűnő, kicsi és nagy, testi és lelki sérülés éri a gyermekünket nap mint nap, amire sírással (vagy nyafogással, hisztivel) reagál.

Ez szülőként megijeszthet, elszomoríthat vagy felbosszanthat minket, és sokszor érezhetjük magunkat tanácstalannak.

Van azonban egy egyszerű módja annak, hogy ezekben a helyzetekben segítsünk gyermekünknek: ha ilyenkor mindenféle beavatkozás nélkül meghallgatjuk gyermekünk sírását, és egyszerűen vele maradunk egészen addig, amíg ő maga abbahagyja a sírást. Így segítünk neki megszabadulni az őt nyugtalanító érzésektől.

A sírás ugyanis gyógyír a fájdalomra!

Azzal, hogy meghallgatjuk a sírásukat, lehetőséget adunk a gyerekeknek arra, hogy a rossz érzéseikből megerősödött önbizalommal kerüljenek ki. A sírás és hiszti meghallgatásának eszköze azon alapszik, hogy a sírás valójában egy természetes, velünk született stresszoldó folyamat, aminek a segítségével megszabadulunk a negatív érzésektől és a feszültségtől. Ha ilyenkor gyerekünk mellett maradunk, nem kell egyedül lennie akkor, amikor a legrosszabbul érzi magát a világban.

A teljes cikk a Kapcsolódó Nevelés weboldalán olvasható, a folytatásért kattints IDE.