Alvótársat minden babának!

A kisbabák alvása, altatása általában egy olyan kritikus pont, amihez teljes nyugalomba kell kerülniük. Megfigyelted már, hogy a legnyugodtabb kisbabák is keresik a biztonságos „kapaszkodóikat”? Azokat az állandó pontokat, legyenek azok emberek, tárgyak, illatok vagy textúrák, amik mellett védve érezhetik magukat – írta a Babafalva.

Ennek a biztonságos, nyugodt állapotnak az elérésére szolgál a cicizés, ami a táplálkozáson túl a megnyugvást is jelenti számukra. A második leggyakoribb ellazító segédeszköz pedig az alvótárs. Más neveken nyunyi, alvóka, szunditárs, csücsköző.

Amikor a babát az egyedül elalvásra szoktatod, átmenetként fel szokott merülni, hogy alvótársat válasszatok neki. Így nem is lesz annyira egyedül, hiszen egy puha, állandó jóbarátot kap, akinek a jelenléte megnyugtatja.

Miért fontos az alvótárs?

Alvásszakértők és pszichológusok is ajánlják, különösen a nehezen elalvó gyerekek megnyugtatására. Az alvótárs segít az alvászavarok megoldásában is.

A szeparációs szorongás nehéz időszakát megkönnyíti, ha a gyermek kap egy ölelgethető macit, babát, formapárnát, aki az álmára vigyáz, és akivel összekuckózhat. Ha egy kis mesét is fűzöl hozzá arról, miért jött a családotokba a kis figura, és hogy ezentúl ő fog vigyázni rá, amikor alszik, még könnyebben megszereti.

Hasznos tippek alvótárs választásához és a bölcsődei, óvodai beszoktatás segítéséhez, a Babafalva oldalán.