Koragyermekkori evés-alvászavar ambulancia nyílik a Heim Pál kórházban

A Heim Pál Gyermekkórház Madarász utcai részlegén „Koragyermekkori Evés- alvászavar Ambulancia” kezdte meg működését. Az ambulancia megújult szemlélettel nyújt segítséget a csecsemők/kisgyermekek evés-alvás problémájában. A munkamódszer alapvetően belgyógyászati és pszichológiai jellegű komplex szakellátás, mely során a szervi okok kutatása kiegészül a lelki tényezők figyelembevételével.

heimpálambulancia2Az ambulancia működési formája lehetőséget ad a csapatmunka megvalósítására, melyben  gyermekorvos, szülő-csecsemő konzulens, pszichológus, gyermekpszichiáter, csecsemő-gyermek szakápoló, dietetikus, egészségügyi operátor és egyéb szakemberek dolgoznak.
Az orvosi szakellátás mellett a pszichológiai hátterű problémák oldására konzultációt illetve pszichoterápiát javasolhatunk. Ennek érdekében fontosnak tartjuk a koragyermekkori lelki egészséggel – Infant Mental Health – foglalkozó szakemberekkel való kapcsolatfelvételt is.

A vizsgálatra három év alatti gyermeket várunk. A vizsgálathoz házi gyermekorvosi vagy egyéb gyermek szakorvosi beutaló szükséges.

Előjegyzés:

Hétköznap 10.00-12.00 között a  061 459 9100/1409 vagy 1237 melléken

Február 6. után H-K-Sz-P: 061 459 9100/1409 vagy 1237 mellék

Csütörtök: 06 1 450 3700/3702 mellék

A cikk forrása a Heim Pál Kórház honlapja.