Ezért fontos az apák jelenléte a koraszülésnél

A koraszülés az egész család számára megrázó élmény, és ilyenkor az anya és az újszülött szempontjából egyaránt szükség van az édesapa aktív jelenlétére, valamint arra is, hogy az ő traumáik ne szoruljanak a háttérbe – írta az Infostart.

A portál felidézi: az interneten tekinthető meg az a film, amely arról szól, mennyire fontos az apák jelenléte az anya és a gyerek mellett a koraszülés esetén.

A Melletted a Helyem Egyesület videója a tudatos koraszülött-gondozás jelentőségére hívja fel a figyelmet, és elhangzik benne, hogy a koraszülés az egész család számára megrázó élmény, miközben a közvélekedés hajlamos kizárólag az édesanya érzéseire, traumájára és veszteségére koncentrálni.

A közvélekedés tehát gyakran megfeledkezik az édesapákról, akik olykor hasonló mértékben súlyosan, de férfi mivoltukból következően másképp élik meg a gyermekük korai érkezését. Márpedig az édesapa jelenléte ilyenkor nemcsak az édesanya, hanem a koraszülött kisbaba számára is nélkülözhetetlen, állítja a kisfilmben Méder Ünőke, az I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika neonatológusa.

„Mindenképp segítséget nyújtanak az édesanyáknak is, segítenek megbirkózni az óriási traumával, amit átélnek, hogy elszakították tőlük a babájukat, illetve hogy a kórházba kell lenniük – mondta Méder Ünőke.

A cikk folytatása elolvasható, illetve a teljes hanganyag meghallgatható az InfoRádió honlapján.