Így szenved a magzat, amikor rágyújt az anya

várandós nő dohányzó

Így szenved a magzat, amikor rágyújt az anya

A Durham és a Lancaester egyetem kutatói remélik, hogy elgondolkodnak a képeken a leendő – vagy jelenlegi – kismamák, és megértik, miért kellene lemondaniuk a cigarettáról terhesen, mennyit árt a dohányzás a magzat egészségének.

A legújabb kutatási eredmények szerint az eddig feltételezettnél is súlyosabb következményei vannak, ha egy kismama dohányzik, vagy a környezetében cigarettáznak. Kiderült ugyanis, hogy a magzat génjei úgy módosulnak, hogy annak nyoma az unokákban is felfedezhető, ezzel két generáción át rontva a tüdő és más szervek egészségét.

A Durham és a Lancaester egyetem kutatói 20 várandós nő bevonásával készítettek egy tanulmányt a terhesség alatti dohányzás ártalmairól. A 20 kismama közül négyen rendszeresen, napi 10-nél több cigarettát szívtak el terhességük közben. A kutatók a magzat viselkedésére, arckifejezésére is kíváncsiak voltak.

A 4D-s ultrahangfelvételeken jól látszik, hogyan reagálnak a babák az anya szervezetébe kerülő dohányfüstre, és hogy viselkednek azok a babák, akik nem “kénytelenek dohányozni”:

(Csaladinet.hu)