Játszóterek, amiért megéri Budapesten gyereknek lenni (1.)

Nyár van: az aktívabbak esténként meghódítják a Gellért-hegyet, a kényelmesebbek előkapják a napszemüveget, és kitelepednek a folyamatosan nyíló teraszok valamelyikére, a kisgyerekes családok pedig célba veszik a Margitszigetet. Az utóbbi versenyzőknek ajánlunk – ha szigetet nem is –, de Pom Pomot, hatalmas ecseteket és sárkányt tartalmazó programot: 8 izgalmas, mesejátszóteret gyűjtöttünk össze a város különböző pontjain. Igényes a környezet, van csúszda, szabadtéri kondipark és esetenként állatkert is.

1. Budavári Mátyás király mesejátszótér

A Budavári Önkormányzat már nem az első tematikus játszóteret készítette el a környékbeli családoknak, a Pom Pom, a Cerka-firka, a Rumini és a Vuk után pedig megnyitott a Mátyás király mesejátszótér is, stílusosan a Várban, nem messze a Mátyás-templomtól, ahol a játékok révén az igazságos király mondái elevenednek meg. A gyerekek kedvence minden kétséget kizáróan az emeletes vár, amely alul zegzugos, és még saját ágyú, bástya és függőhíd is épült hozzá. Engedjük el játékos fantáziánkat, szőjünk új meséket a Budavári Mátyás király játszótéren! (1014 Budapest, Szentháromság tér)

2. Zöld Péter Népmese Játszótér

A Millenáris Parkban megépült Zöld Péter játszótér Budapest egyik legrégebbi tematikus játszótere. Mai formáját 2009-ben kapta több, mint 20 képzőművész munkájának eredményeként. A bejáratban a népmeséből ismert kondásfiú fogadja az érkezőket, mögüle pedig a malacok sem hiányozhatnak. De rajtuk kívül több népmesei alakot is felfedezhetünk, például a gonosz, kendős, seprűs mostohát és ökröket is. A játék itt egyenlő a mese szálainak összekötésével, a játékszerek történetileg kapcsolódnak egymáshoz. Van a terepen körhinta, sima hinta, mókuskerék, csúszda, mászószobrok, homokozó, de még drótkötélypálya és Elvarázsolt kastély is. A talaj viszont kavicsos, érdemes zárt cipőben vinni a gyerkőcöket. (1024 Budapest, Kis Rókus utca 16-20.)

3. Békás játszótér

Békásmegyer egy dimbes-dombos táján találjuk a Békás játszóteret. A tér központi eleme nem is lehetne más, mint egy nagy zöld, pöttyös béka. A gyerekeket rajta kívül csúszdák, hinták, homokozó pingpong asztal, sportpálya és szabadtéri fitnesz eszközök várják. Nagyon békés és nyugodt itt a környezet, igaz, a belvárostól kissé el kell távolodnunk mindezért. Többek között hévvel tudjuk megközelíteni. (1038 Budapest, Templom utca)

4. Természetfotós játszótér

Az ELTE Füvészkertről már tudhatjuk, hogy sok botanikai különlegesség gyűjtőhelye, ideális randihelyszín és kedvelt kiránduló célpont, na meg hogy a tavaszi cseresznyefa-virágzáskor is erősen ajánlott sétaterep. Most még egy érvet csaphatunk hozzá a látogatáshoz: a kertben felépült egy mYnest névre keresztelt természetfotós játszótér. Ez egy olyan építmény, amely egyszerre mászóka és madárles. Belülről üvegként, kívülről tükörként működő detektívüveggel szerelték fel, ezáltal a gyerekek testközelből tapasztalhatják meg az odaröppenő állatok közelségét. A madárles teljesen vízhatlan, fűthető, és mászófal vagy létra segítségével lehet feljutni rá. Jelenleg egyedi darabnak számít, de a tervek szerint ez nem sokáig marad így. (1083 Budapest, Illés utca 25. )

Forrás: welovebudapest.hu, kattints IDE.