Készségfejlesztés és kaland: tuti társasjátékok a Piatniktól

Társasozás közben már egész kicsiként átélhetjük, hogy versenyezni nemcsak stressz, de öröm is lehet, hogy az egyéni siker és a csapatmunka ugyanolyan fontos, és hogy a szerencse (de legalábbis a dobókocka) egyszer az egyiknek, egyszer a másiknak kedvez. Lehet-e élvezetesebb módja a készségfejlesztésnek és a felfedezésnek, mint közösen játszani órákon át? A Legyen élmény a tanulás! Edukációs Expóra a Piatnik Budapest Kft interaktív játszóházzal érkezik, ahol szórakoztató és fejlesztő társasjátékokat lehet kipróbálni.

A Piatnik Budapest Kft interaktív játszóházzal várja a Legyen élmény a tanulás! – Edukációs expo látogatóit április 1-jén. Ízelítő a kipróbálható játékokból:

Karawanix

Az óvodás korú gyerekek az összes érzékszervükkel: látás, hallás, tapintás, szaglás… tapasztalják meg és fedezik fel a környezetüket. Ezeknek az érzékeknek a fejlődése és együttes használata fontos feltétele a teljes egészséges fejlődésnek, beleértve a beszélt és az írott nyelv elsajátítását is.

A gyerekek egy színes karavánnal vonulnak át a sivatagon az oázishoz. Izgalmas kalandok és trükkös rejtvények várják őket!

A vízlelőhelynél meg kell figyelni a nyomokat, meg kell hallgatni, hogy melyik dromedárt hívták rakodáshoz, a homokviharban pedig ki kell tapogatni a formákat! A karavánnak végig össze kell tartania. A játék végig izgalmas, és az is megtörténhet, hogy az utolsó dromedár lesz az első.

Activity irkafirka

A rajzkészség fejlesztéséért játsszunk együtt, gyerekek és felnőttek, az ACTIVITY IRKAFIRKA játékkal! Hogy is van ez? Egy házat rajzolni igazán nem nehéz, de mi történik akkor, ha az előadó játékos nem látja azt, amit csinál? A feladványokat ugyanis a homlokára erősített rajztáblára kell lerajzolnia! Nem is olyan egyszerű szinte vakon lerajzolni valaminek a tükörképét!

BRAINSTORM KREATÍV(V)AGY!

10 éves kortól szórakoztató, villámgyors, kreatív kommunikációs-készségfejlesztő játék. 9 felfordított képkártya fekszik az asztalon. Ki talál elsőként kapcsolatot két kép között? Aki kreatívan gondolkodik és gyorsan meglátja az összefüggéseket, az elveheti a megnevezett kártyákat. Két kép összekapcsolásakor bármilyen meghatározás használható. Alkotható két képből egy összetett szót, de használhatóak kifejezések, érzések, filmcímek is, amik felmerülnek a képek megfigyelése közben.  Újabb lapok kerülnek az üres helyekre, és a játék azonnal folytatódik!

Rummikub TWIST!

Logikai készségfejlesztő. 8 éves kortól 99 éves korig fejleszti a kombinációs készséget. Lendületes Rummikub játék új „Twist” szabályokkal!

Jungolino

Játék aktív testmozgással óvodás és kisiskolás gyerekeknek. A Jungolino segít a gyermekek mozgásképességeinek játékos fejlesztésében. A Jungolino szabályai szerint különböző helyekre letesszük az állatos szőnyeglapkákat, amiket a gyerekeknek különböző sorrendben kell érinteniük… A játék közben a szaladgálás, mászkálás, keresgélés segít megismerni a térbeli viszonyokat, segít felmérni a távolságokat, fejleszti a gyerekek egyensúlyi képességét.