A lány gyermek másképp hat az apák agyára, mint a fiú

Vizsgálatok kimutatták, hogy az apák agya teljesen másképpen reagál, ha a lányukról van szó, mint ha a fiukról.

Az Amerikai Pszichológiai Társaság folyóiratában megjelent kutatás szerint az édesapák a totyogó kislányuk igényeire sokkal jobban figyelnek, mint a kisfiukéra. Mindez igaz volt a laboratóriumban, és az otthon falai között egyaránt.

A laboratóriumban

Az MRI-vizsgálatok kimutatták, hogy a lányos apukák intenzívebben reagáltak a kislányuk mosolygós fotóit látva, mint a fiús apák a fiúgyermekük képeit megpillantva.

Otthon

Miután otthonaikban 52 édesapát szereltek fel hangrögzítővel, és a kutatók kiértékelték az eredményeket, kiderült, hogy az apukák többet énekeltek és beszéltek érzelmekről a lányaiknak. A kisfiús édesapák otthonában pedig egyértelműen több bunyózást, birkózást rögzítettek a készülékek.

“Amikor a gyerekek sírni kezdtek vagy az apjukat szólították, a lányos apák sokkal hamarabb reagáltak, mint a fiúsak” – mondta dr. Jennifer Mascaro az Emory Egyetemlektora. “Fel kellene ismernünk, hogy a nemek közti különbségekkel kapcsolatos tudattalan elképzelések, hogyan befolyásolják a viselkedésünket már ilyen kis gyerekek esetében is.”

A cikk folytatása a Babaszoba oldalon olvasható.