Legyetek egy csapat!

Hogyan lehet, hogyan csodálatos dolog bevonódni a bébi életébe már az első pillanatoktól is? Egy férfi gondolatai apatársaihoz.

Apatárs,

Ha csak akkor szeretnél becsatlakozni a babátok életébe, amikor már „lehet vele mit kezdeni” jár-beszél, akkor óriási hibát követsz el. Annyi izgalmas dologról maradsz, le, hogy el sem hinnéd.

Lemaradsz az első pillanatok csodájáról, arról a sajátos illatról, amit csak egy újszülöttön lehet érezni.

Lemaradsz az „arany óráról”, amikor először vagytok együtt vele.

Lemaradsz az első lassú, furcsa mozdulatokról, amikor azt hiszi, hogy még mindig az anyaméhben van.

Lemaradsz az első éjszakák izgalmáról, mikor először szuszog egy szobában veletek a babátok.

Lemaradsz az első pillantásokról, amikor még fókuszálni sem tud, aztán lemaradsz arról, amikor először ismeri fel az arcokat.

Lemaradsz arról a bizalomról, ahogy még szavak és nagy mozdulatok nélkül, egy kézszorítással kimutatja a mérhetetlen bizalmát feléd.

Lemaradsz sok nehézségről is, nem fogod érteni a kialvatlan szemeket, de nem fogod átélni azt, amikor végre nálad alszik el a kicsi.

Lemaradsz a mosolyokról, a gügyögésről.

Lemaradsz arról, hogy semmit sem kell tenned, mégis te vagy a sztár, amikor hazaérsz. Még meg sem szólalsz, már egy hatalmas fogatlan mosollyal köszönt egy kis emberke.

Lemaradsz az első bizonytalan mozgáskísérletekről.

Lemaradsz az első átfordulásról, hasról-hátra, hátról hasra. És nem fogod tudni, hogy mekkora dolog ez.

Lemaradsz a fogzás miatti beszédszerű hablatyról, amiben már (mint minden szülő) felismerhetnéd az „apa” és „anya” szót.

Sok mindenről lemaradsz még ezeken kívül is, de a legrosszabb az, hogy nem fogod érteni sem a babátokat, sem a párodat. Nem érted miért olyan „nagy szám” egy-egy ügyes mozdulat, magabiztos szókísérlet. Nem fogod érteni mekkora dolog, ha már érti a dolgokat, amiket mondasz neki. És azt sem fogod érteni, hogy miért van kevesebb témátok a pároddal, hiszen ezeket a dolgokat jól elmondani nem lehet, csak megélni együtt. Közösen.

És sajnos így elmarad a csapattá válás, a családdá válás. És ez nagyon nehéz lesz később.

Ragadd meg a pillanatot és éljétek meg együtt. Néha persze nagyon fárasztó lesz, de legalább lesz miről mesélned!

A cikk forrása a Babanet.hu: https://www.babanet.hu/bloggerek/posztok/legyetek-egy-csapat-bata-gabor-irasa/