Mesék, amik az életről szólnak – Add a mancsod!

Add a mancsod! – Érzékenyítő életmese egy kerekesszékes kisfiúról és a hűséges kutyájáról.

Az esti meghitt összebújásnál nincs is szebb dolog, itt jönnek elő a titkok, a félelmek és a bizalmas dolgok. Sokat segíthet egy jó beszélgetős könyv, ami a gyermek és szülő lelkét is megnyitja.

Szívből ajánljuk a kerekesszékes kisfiú, Jurek és segítő kutyája Cézár meséjét,   Ivona Brezinova: Add a mancsod! című könyvét.

Ez az a mese, amibe egyszer sem aludtak bele a gyerekeim, figyeltek, a fejezetek után mindig kérdeztek, megfogalmazták a maguk nyelvén a beszorult élethelyzeteket és az empátiát. Bevallom néha a könyv sorait olvasva elmorzsoltam egy-egy könnycseppet a szemem sarkában, néha pedig saját fiaim gyermeki jószívűsége, segíteni akarása hatott meg, miként olyan kedves válaszokat adtak a mese által felvetett helyzetekre. Ez a könyv igazi családi mese, a felnőtteknek is érdekes és értékes, a hétköznapi harcokról, a  másságról, az elfogadásról és az összefogásról  is szól.

Az első tanítási napon egy kerekesszékes fiú száguld be az iskola kapuján. Juleknek hívják, tavaly még mankóval közlekedett, idén azonban már ezzel az elektromos „versenygéppel”. Ugyanezen a reggelen Julek kutyája, Cézár is iskolába indul. Ő máshol tanul: egy olyan intézményben, ahol segítő kutyákat képeznek ki. Ha Cézár levizsgázott, ő vigyáz majd Julekre, és segít könnyebbé tenni a fiú életét. Addig azonban még sok kaland vár rájuk: kerekesszék-verseny a parkban, nyomozás egy eltűnt osztálytárs után, végül egy rejtélyes teniszlabda titkának megfejtése. A cseh írónő története az elfogadásról és a barátságról szól, megismerhetjük belőle egy különleges fiú és egy különleges kutya humoros, megható hétköznapjait.

Könyvről itt

Írta: Tibenszky Moni Lisa

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa