Segíts TE IS egy PIC-it! Kampány a koraszülöttekért

Ha megkérdeznek minket – felnőtteket –, hogy adni vagy kapni szeretünk-e jobban, talán gondolkodás nélkül azt feleljük: adni. Aztán, ha arra kerül a sor, már megválogatjuk, kinek, mire, mit és mennyit adunk szívesen. Naponta találkozunk ilyen-olyan alapítványok képviselőivel, jótékonysági képeslapot vásárolunk, aprót és egy kis élelmiszert adunk a szupermarket előtti hajléktalanoknak, visszük a kinőtt ruhákat és cipőket a rászorulóknak. Mi most, és pont most, mégis egy nagyszabású jótékonysági akcióba hívunk a PICi babákért! A budapest.imami.hu cikke.

forrás: pixabay.com

Patak Gyöngyvér, „Kaposvárimami”, nagy fába vágta a fejszéjét: Elhatározta, hogy az év egyik legszebb ünnepére, Anyák Napjára 1 millió forint adományt gyűjt össze a koraszülöttek megsegítésére, a pécsi „Beteg Újszülöttekért Alapítvány” részére.

A budapest.imami.hu portál őt kérdezte a részletekről.

A kampány a beszédes „Segíts TE IS egy PIC-it” címet kapta. Mit jelent ez pontosan?

Magának a címnek egyszerre több jelentése is van. A PIC a Perinatális Intenzív Centrum, azaz a koraszülött intenzív központ rövidítése, ahol sok-sok pici babát tartanak életben és gyógyítanak meg. Sajnos a megfelelő ellátást – elsősorban anyagi okokból – nagyon nehéz biztosítani. A műszerek, szükséges eszközök, gyógyszerek rengeteg pénzbe kerülnek, és gyorsan fogynak-kopnak. De mint tudjuk, sok kicsi sokra megy. Ha mindenki csak egy picit tesz is hozzá, könnyedén összejöhet egy nagyobb összeg is, ami már jelentős segítséget jelent.

Miért pont a koraszülöttek? Honnan jött az ötlet, hogy az ő megsegítésükért indíts kampányt? Miért tartod ennyire fontosnak?

2012 tavaszán születtek az ikreim – a vártnál két hónappal korábban. Ez teljesen váratlanul ért minket, hiszen a terhesség teljesen problémamentes volt, és a három nagyobb gyerekem is időre, egészségesen született. Meg sem fordult a fejünkben, hogy a koraszülött osztályon fogunk kikötni.

Rengeteg kétséggel és küzdelemmel teli hat hetet töltöttem a babákkal a pécsi PIC-en. A gyerekeim életét köszönhetem a kórház dolgozóinak, amiért örökre hálás maradok.

A teljes beszélgetés a budapest.imami.hu oldalán olvasható.