Szülői felmérés a védőoltásokkal összefüggő fájdalomról és annak csillapítási lehetőségeiről

Egy kérdőívvel szeretnék felmérni, hogy a szülők mennyire érzik fontos kérdésnek a gyermeküknek a védőoltások beadása által okozott fájdalmat és annak esetleges csillapítását.

A nemzetközi gyermekorvosi szakirodalomban a gyermekkori védőoltásokhoz (tűszúrásokhoz) kapcsolódó fájdalom csillapításával kapcsolatban több ajánlást is találhatunk. Hasonló magyarországi útmutató még nem jelent meg. Igazából – ismereteim szerint – a kérdés fontosságát sem vizsgálták még idehaza – írta dr. Pölöskey Péter a felmérés bevezetőjében.

Ezzel a kérdőívvel azt szeretném felmérni, hogy a szülők mennyire érzik fontos kérdésnek a gyermeküknek a védőoltások beadása által okozott fájdalmat és annak esetleges csillapítását.

A kérdőív, amely teljesen anonim és bármikor abbahagyható, itt található.