Segítő tanácsok koraszülött babák szüleinek

Gratulálunk, szülő lettél! A koraszülést követően, pillanatok alatt egy törékeny, apró pici baba őrangyalává válsz. Valószínűleg az első napokban nem érzed elég erősnek magadat ekkora felelősséghez, talán nem is nagyon érted mi történik körülötted, nem érted a speciális PIC nyelvet. Mi szülők, akik már megjártuk a PIC-et, abban próbálunk segítséget nyújtani, hogy hogyan találd meg a benned rejlő szülői hangot, mellyel óvod, félted gyermeked és segíted a szakembereket, hogy kisbabád mielőbb megerősödjön, meggyógyuljon. A Melletted a helyem Alapítvány cikke.

Forrás: mellettedahelyem.hu

Akár anyaként, akár apaként olvasod ezeket a sorokat nagyon fontos tudnod, hogy ugyan egy párt alkottok, de egyedülálló szerepet töltötök be a családotok életében, és talán másképp kezeltek egy olyan traumás élethelyzetet, mint amelyet a koraszülés idéz elő. Minden egyes PIC más és más, írott és íratlan szabályok szerint működik, de egy dolog biztos. Te, mint szülő annak a szakemberekből álló csapatnak a tagja vagy, amely ellátja, gyógyítja a gyermekedet. Annak a babának TE vagy a szülője, TE képviseled az érdekeit.

1. Legyél a babáddal – mellett, amennyit csak tudsz és amennyit engedélyez a házirend. A baba a TE hangodat ismeri már hónapok óta. Ez az egyetlen dolog, amibe ebben a nagyon új, ismeretlen környezetben kapaszkodni tud. A TE szeretettel, törődéssel teli hangodba.

2. Beszélj a babádhoz, teljesen mindegy, hogy ez mondóka, ének, mese vagy felolvasol neki a napi újságból. A lényeg, hogy a hangodat hallva akár ébren van, akár alszik, az agyi fejlődését segíted, és nyugtatólag hat rá a hangod.  Bizonyos PIC-ek használnak, illetve engedélyezik diktafon használatát az inkubátorban. Rögzítsetek altató dalokat, meséket, vagy akár anyai szívdobogást. A meséket, dalokat, verseket felmondhatja anya, apa vagy akár a tesó(k). De csak akkor szabad bekapcsolni a picinek, amikor a baba éber állapotban van. Mélyen alvó babát nem szabad felébreszteni.

3. Amikor a baba állapota elég stabil, érintsd meg a kisbabádat – az ápolók segítenek, megtanítják, milyen módon érintheted meg. Ne félj, nem okozol neki fájdalmat, szüksége van az érintésedre.

Folytatás itt: http://www.mellettedahelyem.hu/pici-ellatas/szulok-a-picen/szuloi-tanacsok

Forrás: Melletted a helyem