10 dolog, amit minél többször mondj el a párodnak

Egy párkapcsolatban óriási szerepe van a kommunikációnak. Van néhány lényeges dolog, amit fontos, hogy kimondjunk, és hogy elmondjuk, amit érzünk.

A Szülők lapja párterapeuta szakértője, Kerner Tibor felsorolt 10 fontos dolgot, amit minden nap el kell(ene) mondanunk a párunknak – a konkrét szavak természetesen megváltoztathatók, a szavak üzenete a lényeg! Mi csak annyit tennénk hozzá, hogy mindezt – a jó vagy rossz kommunikációt – a gyerekeink olyan természetességgel tudják eltanulni tőlünk, hogy észre sem vesszük.

1. Bízom benned

A bizalom létfontosságú alkotóeleme egy kapcsolatnak. Tudasd a pároddal, hogy bízol benne és biztosítsd őt arról, hogy együttes erővel fent tudjátok tartani ezt a bizalmat!

2. Hiányzol

Akár úgy is lefordíthatnánk ezt az egyszerű kis szót, hogy “értékelem a jelenlétedet az életemben” Emlékeztesd erre minden nap az általad annyira szeretett embert!

3. Sajnálom

Ez az apró szó segíthet benneteket átvészelni a nehezebb időszakokon. Emlékezz, hogy sokszor többet ér a béke, mint az, hogy kinek van igaza és kié az utolsó szó!

4. Tisztellek

Mondd el a partnerednek, hogy mennyire értékeled őt. Nemcsak a külseje miatt, hanem a belső értékeiért, a jelleméért is.

5. Jól nézel ki

Még, ha ő maga nincs is megelégedve, akkor is mondd el a párodnak, hogy milyen jól néz ki. Ezt mindenki szereti hallani, és ezzel az önbecsülését is növeled.

A felsorolás folytatása a Szülők lapján olvasható.