A családi boldogság három titka

Rögtön az elején érdemes leszögezni, hogy nagyon nehéz, sőt, lehetetlen általános szabályokat hozni. Ugyanakkor akadnak hasznos, megfontolandó tanácsok.

Az egyik, ilyen tanácsokkal szolgáló könyv Annie McKee Hogyan legyünk boldogok a munkában? című kiadványa, amit nem csak a munkahelyre, hanem az otthoni, családi életre is vonatkoztathatunk.

Az ember persze boldog a családjával, a gyermekével, a párjával, ugyanakkor a könyv ennek a boldogságnak növekvő, hosszútávú, fenntartható megvalósulásáról ír. Vajon megvan mindez az életünkben? Mi ez a 3 alapvető dolog, a boldogság kulcsa?

1. Céltudatosság

Azaz hogy valami nagyobbat hozzunk létre, mint mi magunk. Igen, a gyermeknevelés ilyen, de mi van azokkal az értékekkel, amiket a gyermeked születése előtt tartottál fontosnak? Ezek tesznek minket önazonossá, vajon a családunk ezért is szeret minket?

Követjük-e a változásokat azokon a területeken, amiket fontosnak tartunk és amik függetlenek a szülői szerepünktől? Előfordulhat, hogy annyira koncentrálunk a szülőségre, hogy elfelejtjük, többek vagyunk egy apánál vagy anyánál?

Érdemes megkérdezni önmagunktól, hogy mik a céljaink és azokat hogyan integrálhatjuk be az életünkbe.

2. Remény

Olyan látásmódra van szükségünk, ami személyesen minket inspirál és reményt ad nemcsak a napról napra létezéshez, hanem a távolabbi jövőre nézve is.

A cikk folytatása arról, hogy miért fontos elképzelni a családunkat fél-egy-öt év múlva, illetve hogy mi a harmadik fontos tanács, a csalad.hu oldalán olvashatnak.