Anya-lánya programok – avagy 15 tipp a kettesben eltöltött minőségi időért

Fontos a kettesben töltött idő akkor is, ha több gyermeked van, akkor is, ha sokat vagy velük otthon! A kapcsolat erősítését szolgálják ezek a programok, melyekhez nem feltétlenül kell kimozdulni otthonról. Ezt a listát úgy állították össze a Cukimamik.hu szerzői, hogy akár már egy pár évessel is találj megfelelőt.

Az is fontos szempont, hogy nem minden lány van oda a királylányokért, sőt, lehet, hogy 5 évesen motorversenyző akar lenni. Úgy vettük számba az ötleteket, hogy mindenféle lány-típus számára találhass megfelelőt.

Tippek anya és lánya kapcsolat erősítésére:

1. Fodrászkodjatok – csavard be a haját, engedd, hogy befonja a tiédet, vagy épp gumizzátok, csatozzátok egymás frizuráját.

2. Engedd, hogy kisminkeljen téged, cserébe te fess az arcára egy pillangót szemhéjpúderrel és szemceruzával. A végeredményeket ne felejtsétek el lefotózni – pár év múlva jót derülhettek majd rajta.

3. Lakozzátok ki a körmeiteket – ezt érdemes a nyári szünetben megtenni, mert nem minden oviban tolerálják ezt. Használj 2 perc alatt megszáradó festéket, mert például egy 2 éves, biztos, hogy nem bír ki 20 percet nyugton ülve.

4. Menjetek shoppingolni! Ez nem jelenti, hogy feltétlen vásárolni is kell, próbálgassatok, érezzétek jól magatokat.

5. A lányok is szeretik az autókat – a kisebbek mindenképp -, így a tűzoltóság látogatás is remek program lehet.

6. Öltözzetek fel csinosan – ruha, tüllszoknya, kis korona, bármi jöhet… – és menjetek el egy cukrászdába. Útközben ér buborékot fújni, vagy tündérpálcával varázsolgatni is.

7. Látogassatok el a Gödöllői kastélyba, fedezzétek fel együtt Sissi volt otthonát.

8. Irány a természet, gyűjtögessetek, szedjetek virágot, figyeljétek meg a madarakat.

A cikk folytatása a cukimamik.hu oldalon olvasható, kattints IDE.