Családi játék a szelektív hulladékgyűjtéssel kapcsolatban

műanyag üvegek egy erdőben

Családi játék a szelektív hulladékgyűjtéssel kapcsolatban

Kvízt indított a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. a lakosság és a közös képviselők számára, hogy hatékonyabbá válhasson a szelektív hulladékgyűjtés. A lakók wellness-hétvégét vagy fürdőbelépőket nyerhetnek, a közös képviselők pedig felújításra fordítható pénzt.

Évről évre nő a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtési rendszer útján begyűjtött hulladék mennyisége, azonban a szelektíven gyűjtött műanyag, fém és papír hulladékok egy részét szennyezettség miatt nem lehet teljes egészében újrahasznosítani – hívta fel a figyelmet az MTI tudósítása szerint Nagy László Albert, a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Nonprofit Zrt. vezérigazgatója.

Ezért a lakossági szelektív hulladékgyűjtés helyes válogatásának ösztönzésére nyereményjátékot indított a zrt. mintegy 6,5 millió értékben – ismertette Nagy László Albert.

A vezérigazgató felidézte, hogy 2013-ban európai uniós támogatásból indították el a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtési rendszert Budapesten, mintegy 4,3 milliárd forintból egyebek közt 63 járművet és 400 ezer tartályt szereztek be. Az indulás óta 60 ezer tonna szelektív hulladékot gyűjtöttek be a házhoz menő gyűjtési rendszerben, tavaly már 14 ezer tonna volt az így begyűjtött műanyag, és 22 ezer tonna a papír.

Abban bíznak, hogy a nyereményjátékkal sikerül a megfelelő válogatást, a “tisztább” szelektív gyűjtést ösztönözni.

Orendi Éva, az FKF Nonprofit Zrt. edukációs csoportvezető ismertette, hogy a lakosság június 8-ától regisztrálhat a játékra, a társasházak közös képviselői június 22-étől jelentkezhetnek. A játék október 5-éig tart. A regisztrált lakosok és a társasházak között jelentős nyereményeket sorsolnak ki.

Információk és kvíz: http://kornyezettudatosvagyok.hu