A bátorság tanulható

Emlékszem, hogy értetlenkedtem, amikor a népszerű műanyag kismotorral már a 2%-os lejtőn SEM mert legurulni a fiam. Valahogy úgy voltam vele, mint a wikipédián a fóbiák listájával (az egyik legjobb: Peniculus situla – félelem a felmosó vödör általi haláltól) – teljesen abszurdnak tűnt. Mit kell ettől félni? Mintha egy másik bolygóról jönnék. Aztán jött a sorban még egy csomó dolog: a vitorlásunk motorja, kézszárító az IKEA-ban. Bevallom, nem mindig viselkedtem empatikusan, de ennek ellenére szép lassan megküzdött a démonjaival, és rájöttem, hogy nincs bátrabb az én fiamnál. Hiába ugrottam le számtalanszor 4000 méterről, szöktem meg a táborból, s csináltam még egy rakás őrültséget. Nem nagy szám, mert ezektől valójában sose féltem. Ő viszont igen, de képes volt átlépni a saját árnyékát. Ez már mind az övé, senki sem veheti el tőle.

Azt hiszem, nem vagyok egyedül. Sok szülőt ismerek, aki aggódik a gyermeke különböző félelmei miatt. Van, aki a vihartól, van, aki a kutyától, vagy lovaglástól fél, és persze sokan a sötéttől, egyedülléttől. Szeretnék ezeken segíteni, mert kényelmetlen, fura, vagy érthetetlen ezekkel együtt élni. Nekünk szülőknek dolgunk úgy átsegíteni a számukra félelmetes helyzeteken gyermekeinket, hogy egyre nagyobb biztonságban érezzék magukat. S ha félelmeik nem is múlnak el, megtanuljanak úrrá lenni rajtuk.

A folytatásért kattints IDE: http://pottyoslabda.hu/hirek/a-batorsag-tanulhato