Hogyan tartsd meg az újévi fogadalmadat?

Búcsúztassuk az óévet rossz szokásaink elhagyásával, köszöntsük az új esztendőt új szokások felvételével? Miért fogadjunk meg bármit is? Hogyan tartsuk meg?A Kamaszpanasz.hu cikke.

Motiváció

Minden fogadalom alapja az eltökéltség. Ha már többször megfogadtad ugyanazt a dolgot, például „mostantól javítok a magyar jegyeimen”, de sohasem sikerült betartani, akkor valami hibádzik a fogadalomban. Érthető, hogy szeretnénk változtatni a magyar jegyeinken, de mégis mennyire? Miért fontos számodra a változás? Mielőtt nekilátunk a nagy fogadkozásnak céljainkkal legyünk tisztában. Mi a valós ok, amiért változtatni szeretnél? Talán csak a bukást akarod elkerülni, vagy a felvételin szeretnél jobb esélyekkel indulni?

Mire ügyeljünk, amikor megfogalmazzuk újévi fogadalmunkat?

Fogalmazz meg elérhető a célokat!

Célodat akkor tudod könnyebben betartani, ha pontosan megfogalmazod az elvárásaidat. Példánknál maradva, ha magyarból a kettesedet szeretnéd kijavítani, akkor hiába szeretnél ötös lenni év végén, ez rövidtávon már nem fog megvalósulni, hiszen az előző félév munkája hiányos, viszont a hármas már sokkal reálisabb.

Szabj határidőt!

Ha túl nagy a cél, akkor a próbálkozási kísérletekbe könnyen bele lehet bukni, ha pedig sikertelenek vagyunk, akkor az újévi fogadalom is könnyen a többi teljesületlen ígéret sorsára juthat. Sok fogyókúrával kapcsolatos fogadalom jut erre a sorsa, mert bár fogyni szeretne az illető, nincs tisztázva pontosan az a súly, amit adott időn belül le lehet adni. Mivel a mérleg egy hónappal később csak 40 dekával mutat kevesebbet, holott 2 kilót szeretett volna leadni valaki, így a feladat megvalósíthatatlanságára hivatkozva fel is adja az illető, holott lehet, hogy a második hónapban már sikerrel járt volna.

A teljes írás a Kamaszpanasz.hu oldalon olvasható, a folytatásért kattints IDE.