Inspiráló nők szikrázó élete

Ahogy minden jeles alkalomkor, így nőnap alkalmából is érdemes kicsit megállni, szemlélni, hogy mit, kit is ünneplünk valójában. Igaz: egy nőnek ezer arca, végtelen számú kedélyállapota van, „működésmódja” pedig leginkább a randomitás rapszódiájaként írható le. Mégis, aki figyel, az láthatja, hogy minden lányzóról, hölgyről, asszonyról és néniről szelíden fénylik, micsoda kútja ő a szeretetnek, a kreativitásnak és a bátorságnak. A Da Vinci Learning csatornán március 8-án olyan nők életével ismerkedhetünk meg közelebbről, akik előrelendítették és beragyogták a világot.

Noha nemcsak a családi tűzhely körül, de a világtörténelem sodrásában is elő-előfordult, hogy a nőknek küzdeniük kellett a valós értékeikre irányuló figyelemért (és napjainkban is vannak még helyek, ahol a nők nem szavazhatnak, autót sem vezethetnek, és kevesebbet keresnek, mint a férfiak), mára az ember tisztán láthatja, micsoda gazdagság rejlik egy asszonyban, és milyen hihetetlen dolgokra képes akár egy törékeny pici lány is. Legyen szó szerelemről, családról, sportról, tudományról, társadalmi tevékenységről vagy művészetről, az élet minden területén olyan női életutakkal találkozhatunk, melyek példaértékűek, és kifogyhatatlan forrásai az inspirációnak, motivációnak.

asow_1Nőnap alkalmából a Da Vinci Learning csatorna ilyen híres nőkről szóló műsorokat vetít, melyeket kicsiknek-nagyoknak, fiúknak-lányoknak egyaránt jó szívvel ajánlunk. Ismerjétek meg Marie Curie-t, az egyetlen kémiai Nobel-díjjal rendelkező nőt, Ada Lovelace-t, aki 1843-ban megírta az első számítógép programot, vagy Mary Shelley-t, a Frankenstein íróját. Ünnepeljük együtt az élet női oldalát!

Műsor:

Számító Ada – A programozás grófnője

1. március 8. @ 19:00

A nők felemelkedése – Civilizáció

1. március 8. @ 20:00

A nők felemelkedése – Távolság

1. március 8. @ 21:00

A nők felemelkedése – Befolyás

1. március 8. @ 22:00

A nők felemelkedése – Forradalom

1. március 8. @ 23:00

A képek forrása itt és itt.