Kapizsgáló: interaktív játék a párkapcsolatokról

Milyen húszévesen és milyen negyvenévesen párkapcsolatban lenni? Milyen elképzeléseink vannak szerelemről, elvárásokról, felelősségről, házasságról, családról és szabadságról fiatalon és később? Hogyan látjuk mindezt 45 fölött? Álmok, vágyak, küzdelem, feladás, elfogadás, újrakezdés, gyerekek és mindez együtt. Erről szól a Bohócok a Láthatáron csoport és partnerei, a Nyitókör Közép-Európai Playback-Színházi Iskola Egyesület és az ANAMUH – Arts for Dialogue előadása.

Helyszín: RS9 Színház- Vallai Kert

Időpont: 2017. június 26. hétfő, 20 óra
Jegyek: http://rs9.hu/jegyek/

Játsszák: FEUER Yvette, STUBNYA Béla, BARNA Zsombor, NAGY Kata
Rendező és játékmester: SZABÓ Veronika

Trénerek:
SOMOGYI Beáta – playback-színház

ARGENIO BENAROIO Francesco – fórumszínház

SZABÓ Veronika – fórumszínház, improvizáció

A Bohócok a Láthatáron és partnereinek új művészeti projektje kísérlet arra, hogy egy komplex közösségi színházi élményt nyújtson a résztvevő-nézők számára. Olyat, amelyben lehetőségük nyílik saját kapcsolati mintáikra, problémáikra és élethelyzeteikre rátekinteni, azokra reflektálni, azokról közösen gondolkodni. Az előadás célja egy olyan közösségi helyzet megteremtése, amelyben együtt játszik és gondolkodik résztvevő-néző és színész.

Fontos szólni az előadás eszközeiről, amelyekkel a nézőket bevonva boncolgatjuk témáinkat:
A playback-színház: interakcióra és improvizációra épülő történetmesélő színházi műfaj, mely a közösség bölcsességét, erejét és a színház művészetét egyaránt működteti. A közönség tagjai személyes élményeiket mesélik el, a színészek pedig azokat ott helyben visszajátsszák. Minden egyes történet egyedi és mindegyikben benne van a közös emberi. Közelebb hoz egymáshoz minket, ahogy meglátjuk és megéljük a másik élményében a sajátunkat is.

A színházi improvizáció: mint színházi műfaj angolszász eredetű, itthon is egyre ismertebb és népszerűbb. A színészek a nézők ötleteit, javaslatait használják a jelenetek megalkotásakor, amelyek általában és céljukat tekintve sokszor könnyen emészthetőek és humorosak.

www.bohocokalathataron.hu