Kutyák tanítják gyermekeknek a biztonságos úszást

Az egyik legalapvetőbb, hogy strandoláskor és nyaraláskor a gyermekek biztonságban legyenek a vízparton, és biztonságban is érezzék magukat a vízben. A biztonságos strandolás szabályait akár vízbiztonsági tréningen is elsajátíthatjuk képzett vízimentő kutyákkal.

A vízbiztonsági tréning célja, hogy a balesetmegelőzést tanítsák gyermekeknek. A program összeállítói igyekeztek a strand, a medence szabályait, a vízből mentést és az elsősegély nyújtást olyan kontextusba helyezni, ami segít abban, hogy a gyermekek könnyedén megtanulják azt, hogyan viselkedjenek és vigyázzanak magukra és társaikra ilyen közegben – mondta Kottek Petra, az Aqua&Sonar CODE vízbiztonsági tréningvezetője a Duna Televízió Balatoni nyár című műsorában.

Aqua segít a gyerekeknek

Ahogy azt Kottek Petra elmondta, egyik nagy segítségük a programban Aqua, a képzett vízimentő kutya is, aki felhívja és fenntartja a gyermekek figyelmét.

Hozzátette: fontos megtanulniuk a gyermekeknek azt, hogy vészhelyzetben miként és milyen eszközökkel lehet segítséget nyújtani, ugyanis akár életet is menthetnek ezzel a tudással.

(Hirado.hu)