Miért szeretik az anyukák a bal oldalukon tartani a gyermeküket?

Te is a bal oldalon tartod a babádat, miközben szoptatod, készíted neki az ennivalót vagy éppen keresel valamit a táskádban? Tudtad, hogy a legtöbb anyuka ösztönösen a bal kezében tartja a gyermekét? Tudósok annak jártak utána, hogy mi lehet ennek az oka.

Sokáig nem volt számukra sem tiszta ennek a magatartásnak az oka, és hogy valójában mi is állhat ennek a szokásnak a hátterében: a jobb kéz dominanciája, mintakövetés, ergonómiai ok vagy egészen más vezet ehhez a magatartáshoz – írta a papasmamasmagazin.hu.

A Szentpétervári Egyetem kutatói az emberi viselkedés megértéséhez az állatvilágot kezdték el vizsgálni. Kiderítették, hogy a rozmárok és a repülő rókák populációi is a baloldalukon tartják kicsinyüket, így arra a következtetésre jutottak, mentális és lelki kötődés állhat a történés hátterében.

Az eset megértéséhez meg kell ismerkedni egy kicsit az agy struktúrájával és működésével. A jobb agyfélteke irányítja a test bal oldalát, illetve lehetővé teszi számunkra az érzelmek tudatosulását és feldolgozását. A tudósok feltételezése szerint ez késztet minket, anyákat arra, hogy a bal oldalunkra tegyük a gyermeket, ezzel aktiváljuk agyunk jobb féltekéjét, jelentősen megnövelve ezzel az emóció iránti érzékenységet, ami pedig lehetővé teszi a csecsemőnk igényeinek azonnali felismerését.

A tudósok elképzelését több faj, például a rozmárok viselkedésmódja is alátámasztja.