Plázában rohangálás helyett légy inkább újra gyerek!

Decemberben a felnőttek jókedvét sokszor beárnyékolja a rohanás, költekezés, az egymáson taposás a bevásárlóközpontban, a rengeteg főzés, sütés. A gyerekek viszont lubickolnak az ünnepi hangulatban és várják a csodát. Könnyű dolguk van, mert mindenben képesek meglátni a játékot, a varázslatot, a különlegeset. De miért ne tehetnénk így mi, felnőttek is?

Ha legalább az év zárásakor megengedjük magunknak, hogy újra gyerekek legyünk, már meg is kaptuk a legszebb karácsonyi ajándékot.

Összegyűjtöttem 7 dolgot, amit elleshetünk a kicsiktől:

1. Átélni a hóesés, a fagy varázsát. Kapucni, ernyő, és mindenféle “védőeszköz” nélkül csak nézz fel az égre, amikor zuhog a hó! Hagyd, hogy a hideg pelyhek ráessenek az arcodra, vagy elolvadjon a tenyeredben az ágakról letörölt zúzmara! Amikor kicsi voltál, megbabonázott a tél varázsa. Csempéssz vissza ebből a hangulatból a felnőtt napjaidba is!

2. Szabadon rajzolni. Ha hideg az idő, az egyik legnépszerűbb benti gyerekprogram a rajzolás, színezés. De Te mikor rajzoltál utoljára? Szabadon, bármit, amit szeretnél? Kérd kölcsön a gyereked ceruzáit, festékeit, krétáit, és töltődj fel az alkotásból!

3. Kézzel enni. Egyszer hagyd az evőeszközöket a fiókban, és egyél mindent kézzel (persze ne akkor, amikor főzelék a menü…)! Ne zavarjon, ha maszatos leszel – a gyerekeket sem zavarja. Add át magad az evés örömének úgy, ahogy ők!

A teljes cikk a Lelkizóna oldalán olvasható, a folytatásért kattints IDE.