Széttáncolt cipellők – királylánysztep a Hatszín Teátrumban

Melyik mese is passzolhatna jobban az Ír Sztepp Európa-bajnokaihoz, mint egy közkedvelt mese a bájos királylányokról, akik éjjelente rongyosra táncolják cipellőiket? A jóságos király eleinte nem is sejti, hogy leányai egy sötét, mesebeli herceg varázslata alatt állnak.

A főváros legfrissebb játszó-tere, a Hatszín Teátrum programjait úgy állítja össze, hogy napközben elsősorban a gyerekeké legyen a színpad: a beavató színháztól a játékos ismeretszerzésen át a különböző társadalmi ügyeink megvitatásáig. A Széttáncolt cipellők igazi zenés-táncos mese, mely a Coincidance Társulat előadásában, kétszer 45 percben nyújt lebilincselő szórakozást kicsiknek-nagyoknak egyaránt.

Tulipán király és Tulipán királyné közhírré teteti, hogy az az ifjú legény, aki megfejti a királyleányok titkát, jutalmul fele királyságát, és legféltettebb leányának kezét kapja. A szerencsét próbáló legények bájos próbálkozásai mulattatják nézőinket az első felvonásban, míg a második felvonásban végigkísérhetik a legifjabb legény kalandjait, amint egy éjjel a királyleányok nyomába szegődik.

Székács Zsófia jelmeztervező munkája Székács Gergely, Farkas Dániel és Potornai Norbert látványvilágával párosulva szeretetre méltó mesebeli királyságot varázsolnak a mese köré. A válogatott zenei művek mellett Faisztl Ernő zeneszerző kifejezetten a darabhoz komponált művei is megjelennek az előadásban.

Jelmez: Székács Zsófia

Díszlet: Székács Gergely, Oláh Marietta Éva, Farkas Dániel, Potornai Norbert