Szorongás – így segíthetsz a gyerekednek

Egy egyszerű megoldás lehet a titok nyitja, hogyan segíts a gyermekednek elviselnie, ha távol vagytok egymástól. Ehhez jó, ha egy kicsit megőriztünk a gyermeki naivitásunkból, vagy ha fel tudjuk idézni a nekünk gyermekként segítő hozzáállást.

Megtalálni a kapcsolatot

Mikor múlunk el kisgyermeknek lenni? Talán abban a pillanatban, amikor rájövünk, a világ teljesen máshogyan működik, mint ahogyan az korábban gondoltuk. Ezt akár a “Mikulás” pillanatnak is lehetne nevezni, amikor rájön a gyermek, hogy a levelei sosem jutottak el az Északi sarkra, hogy a nagyszakállú, piros ruhás Télapó valójában a szomszéd volt? Sokan csalódást és szomorúságot éreznek ilyenkor, és azt, hogy megtévesztették őket, vagy valami ennél is rosszabbat: elvettek tőlük valami különlegeset.
Jó, hogyha az idő múlásával nem tűnik el ennek a bájos, gyermeki naivitásnak az egésze, hanem egy csipetnyit magunkkal tudunk vinni belőle felnőttként is. Ez ugyanis lehetővé teszi számunkra azt, hogy a saját gyermekeinkkel is egy másik síkon léphessünk kapcsolatba, ami az első években különösen fontos (lenne).

Egyszerű, de nagyszerű

Erre hozott egy példát az angliai Louise Mallet a Facebookon. A fiatalabb fia, Max idén kezdte el az iskolát, ami egy kicsit ijesztő volt a számára, a szorongás gondot okozott neki. Az édesanyjának azonban egy nagyszerű ötlete támadt: mindkettejük tenyerébe rajzolt egy szívet, és azt mondta neki, hogy az egy gomb, aminek a segítségével öleléseket tudnak egymásnak küldeni. Azt írta: “Amikor megnyomtuk, tényleg olyan volt, mintha átölelnénk egymást… Működött!…”
Forrás és teljes történet: Babaszoba.hu