10 mondat, ami biztos elhagyja anya száját a strandon

10 mondat, ami biztos elhagyja anya száját a strandon

Vízpart, enyhe hullámok, lágy szellő, meleg homok, naptej illat – mind-mind egy kellemes, nyugodt vakáció képeit idézik. Kivéve, ha kisgyerekeid vannak, mert akkor egészen más szelek fújnak azon a bizonyos strandon.

A Babanet írta, hogy ha gyerekkel vagy a vízparton, akkor, az egykor csendes strandolásod nagy valószínűséggel most a következő mondatoktól hangos:

1. „Ne dobáljátok a homokot!”

Elkerülhetetlen. Van valami a homok állagában, ami arra készteti őket, hogy dobálják. De miért? Nem tudjuk. És sosem fogjuk megtudni. Tiszta szerencse, hogy a vizes verziója „csupán” várépítésre alkalmas! 🙂

2.„Itt nem kacsázunk!”

Szuper őszi és tavaszi program a kavicsdobálás, de csak olyan helyen űzhetjük ezt a sportot, ahol nincs fürdőző a vízben…

3.„Nem, nem etetjük a madarakat!”

Csak a hattyúkat etetjük, nekik is kizárólag bizonyos távolságból dobáljuk a kiflicsücsköt. (A gyerekek persze bátrabbak lennének, de én egyszer szemtanúja voltam, amikor egy hattyú megkergetett egy kisfiút a tóparton, azóta tartom a tisztes távolságot.)

Sirályoknak pedig nem adunk ételt, különben csapatostól lecsapnak ránk, mint a velencei Szent Márk-téri galambok.

4.„Gyertek, bekenlek titeket naptejjel!”

Igen, már megint!

5.„Egészen Kínáig ássátok azt a lyukat?”

Áss egy kis lyukat a gyerekeknek, majd adj a kezükbe egy-egy lapátot! Hosszú időre hátradőlhetsz! Mármint nem a szó szoros értelmében, azért nem napozhatsz hanyatt fekve, hiszen szemmel kell tartani a kis olajfúrókat.

Folytatása a Babaneten.

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Kapcsolat

Felelős Szülők Iskolája Oktató és Szolgáltató Kft.
Székhely, számlázási cím: 1112 Budapest, Zólyomi út 47.
Iroda: 1023 Budapest, Frankel Leó utca 21-23., I. emelet 1.
Cégjegyzékszám: 01 09 966630
Adószám: 23461176-2-43

info@felelosszulokiskolaja.hu
+36 20 358 66 12

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.