Társasjátékos kalandok a Kiscelliben

A társasjátékok újra a virágkorukat élik. Talán azért is, mert esélyt adnak arra, hogy kibújjunk a mobil, vagy a számítógép mögül és a személyes kontaktus varázsát átélve játszunk. Március 3-án egy különleges, vidám és kalandos utazást tehetünk a társasjátékok világában a Kiscelli Múzeumban.

A mai korban a különleges elemekből felépíthető és variálható táblák, a játékosok által irányított komplex karakterek, a filmszerűen összetett sztorikra épülő játékok a menők. Ez nem volt mindig így. Alig több mint 100 éve még a bújócska, a zálogosdi, a barkochba volt a társas…  A táblás játékok tehát komoly evolúciós változáson mentek keresztül. E folyamat legizgalmasabb pillanataiba enged bepillantást a Kiscelli Múzeum legújabb időszaki kiállítása, a Te jössz?!, amely interaktív módon barangolja be a társasok világát az Országos Kaszinótól a szabadulószobákig, a malomtól a propagandajátékokig – írta a kiállításról a 061.hu.

Játékosok napja 2.0 március 3. 15:00 – 20:00

A Te jössz!? kiállítás a társasjátékokról című tárlat kísérőprogramjaként hosszú nyitvatartással és a Játszóház Projekt szervezésében társasjátékozással várja a múzeum a látogatóit. A játszóházban megelevenedik a Kiscelli Múzeum barokk szoborcsarnoka, ahol a legújabb és legnépszerűbb mai társasok kipróbálására lesz lehetőség játékos kedvű felnőtteknek, gémereknek és gyerekeknek egyaránt.

Részvételi szándékát a kapcsolat@kiscellimuzeum.hu címen jelezheti, de a regisztráció nem kötelező.

Belépő: 1600 Ft/800 Ft.

Információ: http://www.kiscellimuzeum.hu/jatek