Apu-anyu, menjünk a Lupára!

Ha a Balaton messze van, a Duna sodrása ijesztő, a medencés strandok klórszintje sem vonzó, akkor is maradt választásunk: irány a családdal a Lupa-tó.

A Lupa prémium strandja pedig készült erre is, mármint arra, hogy családok a lurkókkal közösen strandoljanak a nagy hőségben, amiből mostanában bőven van részünk. Egy bányató első hallásra ijesztőnek tűnik: hideg és hirtelen mélyül, kavicsos és amúgy is veszélyes. Na, a Lupa-tó pont ezért lett strand már és nem csak a legtisztább, természetes vizű bányató, mert ezeket a negatív sztereotípiákat okozó hátrányokat sikerült ledobnia magáról. A víz nemcsak türkizkék, de melegebb mint a Balaton, a part vakítóan fehér homokos, a biztonságról vízimentők garmadája gondoskodik, így a napágyak és napernyők között a tengerparti beach-ek hangulatát idézi, miközben Budapest határában található. A Lupa prémium strand egyszerre kínál aktív kikapcsolódási lehetőséget a család minden generációján ak, ennek jegyében a tó körül egy csomó családbarát szolgáltatást alakítottak ki, ami vonzó lehet az akár nagyon apró csemetéket pátyolgató szülőknek is. Eleve kialakítottak egy, a tóból leválasztott maximum 50 centi mélységű pancsoló részt, amibe biztonságosan totyoghatnak a legkisebbek is, akár vizes fejkendő nélkül is, hisz’ egy nagy ponyva vet árnyékot a Kid’s Beach egy részére, ahová meghúzódhatnak a picik a tűző nap elől. A nagyobbakat szinte le sem lehet rángatni a hatalmas vízi kalandparkról, ami tulajdonképpen egy nagy, felfújható “vízi vár”, mászókákkal, csúszdával, ugrálókkal. Persze nem lehet csak a vízben egész nap a kölök, ezért építettek egy látványos, fából készült, tematikus játszóteret is. Aztán ha még nagyobb a gyerek, a haverokkal, strandfocizhat, röplabdázhat a profi sportpályákon, de teqballozhat vagy dobálhat kapura a vízilabdapályán is, bérelhet csónakot, vagy más vízieszközt. Ezalatt a család férfi tagjai a lengőtekével, vagy az óriás sakkal éppúgy jót játszanak, miközben anya kalandra indulhat és megtanulhat SUP-olni…, de ha anyu, apu egyszerre akar megszökni egy kis fürdőzésre, ott az ingyenes Virrantó játszómobil, ahol a gyerekek animátor felügyelete mellett foglalkozhatnak különböző készségfejlesztő játékokkal, aktivitásokkal, amíg a szülők strandolnak.

Aztán, ha megéhezett, vagy megszomjazott a család, számos lehetőség kínálkozik, hiszen a kézműves hamburgertől a BBQ fogásokig, a fish and chips-től a lángosig, vagy a gyümölcsöktől a salátákig, igazi strandkaják várják az éhes szájakat, de a fánktól a palacsintáig, a gofritól a fagylaltokig a nassolnivalókban sincs hiány.

Bár sajnos már öles léptekkel közeleg a nyár vége, sokan már túlestek a családi nyaralásokon, de a Lupa tónál – amíg az időjárás engedi – minden család újra és újra átélheti a nyaralás élményét, anélkül hogy el kéne utazni a Budapestről.