Emlékeztek még a fonaljátékra?

gyerekek gumival játszanak

Emlékeztek még a fonaljátékra?

Kell egy körülbelül egyméteres fonál, két vagy több gyerek és már kezdődhet is a fonaljáték (más nevein átvevős játék, szőttes vagy ördögszövő). Íme egy rövid videó, hogy könnyebb legyen felidézni!

Egy körülbelül egyméteres fonalat végénél összekötnek, majd az egyik játékos ujjai használatával ügyesen a kéz fejére veszi és megfeszíti. Így kialakul egy minta. A másik játékos ezt oly módon emeli le, hogy újabb forma alakuljon ki. A fonál alakulatainak elnevezése: bölcső, szőnyeg, folyó, pókháló, béka stb. Érdekesség, hogy a játékot szinte az egész világon ismerik.