Hétvégi zenés városnézés Budapesten

A Margitszigeten a vizes világbajnokság sporteseményei, szurkolói izgalmai mellett zenei csemegére is bukkanhatunk. A Zenélő Budapest ingyenes koncertsorozat még bő két hétig hozza el a legszebb dallamokat a fővárosba látogatóknak.

A régi-új pompájában díszelgő Zenélő kútnál augusztus 18-áig minden péntek, szombat és vasárnap rokokó ruhába öltözött hölgykoszorú vonósnégyese és egy klarinétművész idézi fel a polgári korok hangulatát. A zeneművészek mindhárom nap délután ötkor és fél hatkor adnak ingyenes minikoncertet a Zenélő Budapest programsorozat részeként. A hallgatóság a margitszigeti árnyas lombok között – akár a szomszédos japánkertben – megpihenve élvezheti a klasszikusokat.

A Zenélő Budapest további helyszínei: a Várkert Bazár Gloriettje, illetve főbejárata, a Szentháromság téren a Magyarság Háza erkélye, a Szent István Bazilika előtt, a Vajdahunyadvár udvara, a Műcsarnok lépcsője, a Deák, és a Vörösmarty tér, valamint idén új színhelyek: a Központi Vásárcsarnok és a Gerbeaud cukrászda terasza. A koncertek ingyenesek.

Fellép többek között Snétberger Ferenc, az Amadinda ütőegyüttes, Orosz Zoltán és Borbély Mihály, a Brass in the Five és a Capriccio vonósnégyes.

Részletes program és információ a koncertekről a https://www.budapestinfo.hu/hu/zenelo-budapest-1 oldalon, valamint az esemény facebook oldalán, a www.facebook.com/zenelobudapest elérhetőségen található.

A Zenélő Budapest koncertsorozat a Budapest Főváros Önkormányzata hivatalos turisztikai- és fesztiválszervező cége, a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ szervezésében, a Miniszterelnökség támogatásával valósul meg. A projekt ötlet- és szakmai gazdája Götz Béla, művészeti vezető, a Magyar Érdemrend Tiszti Keresztjével kitüntetett, Jászai Mari-díjas díszlettervező, valamint Götz Nándor zenei vezető, klarinétművész.