Ideális évkezdésre vágysz? Nyiss egy kis családi kirándulással!

Gyermekkorom legkedvesebb emlékei közé tartozik az a szeánsz, amely éveken keresztül hozzátartozott a családi ünnepi programhoz: szilveszter után, január elsején-másodikán az unokatestvérekkel felkerekedtünk a budai hegyekbe kirándulni. Szerencsés esetben vittünk szánkót is.

Nincs is jobb érzés, mint az ünnepek alatt szorossá vált ünneplőt lecserélve kirándulóruhát húzni és kidugni a sok vendégeskedéstől és otthonüléstől bezöldült orcánkat a szabad levegőre. Kerekedjünk fel hát egy kis családi kirándulásra, mindjárt mutatjuk, hogy mi mit javasolunk nektek ebben a változékony, de azért télies időben!

Libegő

Kevésbé közismert, de a Zugligeti libegő egész évben várja a látogatókat, így a téli szezonban is. Hacsak nincsen esős vagy túlzottan szeles idő, kiváló program lehet az egész család számára, hiszen a zuzmarás (ideális esetben havas) János-hegy talán még a nyári látványnál is pazarabb élményt nyújt a család apraja és nagyja számára is. Fontos: rossz idő esetén érdemes odatelefonálni és érdeklődni, üzemel-e a libegő.

Kisvasút

Télen fűtött kocsikat is indít a Széchenyi-hegyi gyermekvasút, amely szinte időjárástól függetlenül remek kikapcsolódás lehet kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Tippünk, hogy indulás előtt mindenképpen böngésszétek át a vasút honlapját, hogy képben legyetek a vonatok menetrendjével kapcsolatban, mert az ünnepi időszakban nem minden kocsi üzemel!

A teljes cikk a Családháló oldalán olvasható, a folytatásért kattints IDE.