Izgalmas nyári programok Keszthelyen

Július-augusztusban immár nyolcadik alkalommal tér vissza a „Belvárosi nyári esték programsorozat” Keszthelyen. Július 11-én nagycsaládosok napja lesz, de más tematikus napokat is szerveznek a múzeumok.

Minden szerdán este 17 és 21 óra között hosszabbított nyitva tartással várják a vendégeket a keszthelyi belvárosi múzeumok. Egy belépővel több múzeum is megtekinthető. Tematikus csoportoknak szóló kedvezményekkel szólítják meg a látogatókat, a kedvezményt adó programra a www.babamuzeum-keszthely.hu oldalon lehet regisztrálni.

Tematikus napok

Július 11.: Nagycsaládosok

Július 18.: Művészetben tevékenykedők és gyűjtők*

Július 25.: Egyháztörténet a kultúrában

Augusztus 01.: Asztrológia jegyében

Augusztus 08.: Egészségügyben dolgozók

Augusztus 15.: Ifjúsági nap augusztus 12. alkalmából – Diákok

Augusztus 22.: Kultúrában dolgozók

Augusztus 29.: A magyar fotográfia napja

Modellezz!

*A július 18-i programnál a TVSE Modellező Szakosztály lesz a vendég, ekkor bemutatóval egybekötött kiállítás várja az érdeklődőket.

Mint mindennek, a modellezésnek is több fajtája létezik. Technikája és történelme is érdekes, és aki egyszer beleszeret, a rabjává válik.

Az autómodellezésen belül:

– elektromotoros (akkumulátorral hajtott) autókkal

– robbanómotoros (ezen belül: nitrós és benzines) autókkal

A repülőmodellezésen belül:

– elektromotoros (akkumulátorral hajtott) repülőkkel

– robbanómotoros (ezen belül: nitrós és benzines) repülőkkel foglalkoznak

– megtalálható a modelljeik között továbbá a helikopter, a merev szárnyú repülőgép és a vitorlázógép is.