Karácsonyi lemezek az ünnepi hangulathoz

Nemcsak ünnepi hangulatot varázsol körénk, de ajándéknak is tökéletes választás egy szép karácsonyi CD. A Nők Lapja Café összegyűjtött 9 albumot, hogy méltó zenei aláfestéssel ünnepelhessük a karácsonyt.

Ronan Keating lemeze a tradicionális és modern karácsonyi klasszikusok mellett két új saját dalt is tartalmaz. Ronan olyan neves előadók dalait adja elő, mint Joni Mitchell, Bob Dylan vagy a Grammy-díj-nyertes Sugarland, ugyanakkor a karácsonyi himnusznak számító Silent Night és a Have Yourself a Merry Little Christmas is helyet kaptak az ír származású énekes hatodik stúdióalbumán.

Bereczki Zoltán és Szinetár Dóra duettlemeze: A magyar zenei paletta legkedveltebb sikerduója új lemezzel rukkolt elő az ünnepekre: Duett karácsony című közös albumuk már most aranylemez.
Szinetár Dóra
és Bereczki Zoltán a legnagyobb amerikai karácsonyi slágereket énekelte fel lemezre magyar nyelven, élő zenekarral csodálatos összhangban. Olyan dalok csendülnek fel az albumon, mint a Let it Snow, a Jingle Bells, az I’ll be Home for Christmas, a Santa Claus is Coming to Town vagy az All I Want for Christmas. A magyar szövegeket nem kisebb neveknek köszönhetjük, mint Müller Péter Sziámi, Galambos Attila és Orbán Tamás, de nem szabad megfeledkezni a saját dalokról sem, amelyeket Rakonczai Viktor írt, és a páros életében kulcsfontosságúak, hiszen most először jelentkeznek saját anyaggal.

Horgas Eszter: Karácsonyi angyal

A művésznő ezúttal is a különböző műfajok nyelvén szólal meg a leghíresebb amerikai, magyar és angol karácsonyi dalok feldolgozásában. A legismertebb dalokból néhányat kiragadva: az Ave Maria klasszikus, a Christmas Song igazi amerikai jazzy, a White Christmas a dzsessz, a Jingle Bells a ragtime, a Kirje, kirje kisdedecske a rap műfaját, míg a Kiskarácsony, nagykarácsony a latint idézi meg. A CD-n gyermekek is énekelnek: mind Horgas Eszter, mind pedig a dalokban közreműködő kiváló zenészek gyermekei is részt vesznek a produkcióban.
Ha azt hittük, már nem kaphatunk új élményeket a karácsony témából, ez a lemez megmutatja, nem véletlenül kihagyhatatlanok az ünnepi hangulatból ezek a jól ismert slágerek… Hiába fújjuk őket kívülről, a műfajok sokszínűsége miatt új élményeket kaphatunk.

Minden nap karácsony! (gospel)

A gospel egy olyan rendkívül egyedülálló zenei műfaj, melyet a világ minden pontján ismernek és szeretnek az emberek, kortól, nemtől és vallási hovatartozástól függetlenül. Ez a nagyon kellemes, mély érzelmekkel átitatott, fekete zenei gyökerekből táplálkozó stílus az elmúlt években Magyarországon is egyre nagyobb teret hódított magának. Ennek bizonyítéka, hogy egyre több énekes próbálja ki magát a gospel műfajában.
Hazánk egyik legkiválóbb kórusa, a John Palmer által vezetett Gospel Star Mass Choir és a nemzetközileg is elismert szaktekintély, a zenei producerként közreműködő Bolyki Balázs a legkiválóbb garancia arra, hogy a Minden nap karácsony! című album igazi zenei csemegének ígérkezik mind a szakma, mind a nagyközönség számára. A korongon a több mint 70 tagú kórus kiváló hazai sztárszólistákkal egészült ki. A csodálatos dalok varázslatos, emelkedett, ünnepélyes, meghitt, békés karácsonyi hangulatú utazásra invitálják a hallgatókat.

Andrea Bocelli: My Christmas

A világhírű olasz tenor, Andrea Bocelli My Christmas című albumára olyan karácsonyi kedvencek kerültek fel, mint például a Jingle Bells, a Silent Night, a White Christmas vagy a Santa Claus is Coming to Town. A legtöbb számot angolul hallhatjuk a híres operaénekes előadásában, azonban akadnak olaszul és németül előadott dalok is a karácsonyi lemezen.

Már régóta vágytam egy karácsonyi lemez elkészítésére, amely tükrözi az ünnepek csodálatos tradícióit. Ezek a dalok minden évben nagyon boldoggá teszik a családomat és engem is, és remélem, ezzel az albummal vissza tudom adni ugyanezt az örömöt” – nyilatkozta Bocelli, aki eddig több mint 60 millió lemezt adott el világszerte, és dolgozott már együtt Luciano Pavarottival, Plácido Domingóval és Bonóval is.

A lista folytatása a Nők Lapja Café oldalán olvasható, a folytatásért kattints IDE.