Rozsda Lovagot mindenkinek – igazi lovagos, boszis, sárkányos mese habbal

A Rozsda Lovag és Fránya Frida című előadás a mese műfajának összes klasszikus elemével átszőtt XXI. századi lovagmese a Karinthyban. Vidám jelmezek, modern kellékek és látványos utazás a jó és a rossz karakterek mentén. A dundi , zöld kezeslábasban grimaszoló boszorkány Frida, épp csak annyira félelmetes, amitől még nem fognak rosszat álmodni a gyerekek. A Rozsda Lovag mozgását, táncát biztos, hogy az előadást követően otthon is megpróbálják majd utánozni a gyerkőcök. Legnagyobb kedvencünk a vaskos rablót alakító Elek Ányos – aki később matrózként lép színre, ahol szinte Popeye dublőre is lehetne  – kaszkadőr jelenteivel mindenkit elkápráztat. Átalakulása varázslatos és meghökkentő, a legviccesebb  jelent kétségen kívül a Kungfu panda színre lépése volt. A bravúros jeleneteket tátott szájjal néző gyerekek szemében lévő csillogás igazolja vissza a színészek kiváló teljesítményét és Bozsik Yvette rendezői koncepcióját.  A mesedarab fényét emeli az élő zenekar varázsa és trendi rap szövegek, kungfu panda és jó néhány a mai gyerekek számára ismert karakter megjelenése. 0-99 éves korig, ezúttal ezt nem csak egy jó társasjáték, hanem jelen színmű ajánláskor is szívesen írom, mert bizony a Nagymamák is szereti fogják, szóval irány a színház.

Rozsda Lovag és Fránya Frida családi musical egy részben

Szövegét írta és színpadra alkalmazta: Jörg Hilbert / Zenéjét szerezte és hangszerelte: Felix Janosa

Fordította: Katona Mária

Produkciós vezető:Ridzi Gábor

Koreográfus: Vislóczky Szabolcs

Rendező: Bozsik Yvette

Bozsik Yvette rendezésében folytatódnak Rozsda lovag kalandjai. Váratlan látogató érkezik Páncélvárba: Fránya Frida, a boszorkány. Azon nyomban brekegő, felhúzható bádogbékává varázsolja a lovagot, de valójában Kokszra, a sárkánygyerekre fáj a foga, aki megsejtve ezt, kereket old. Hihetetlen kalandjai során kalózokkal, rablókkal, sőt egy csapat cápával is találkozik. Szélvész várkisasszony sem ül tétlenül, útra kel, hogy megküzdjön Fránya Fridával és megmentse barátait. Újabb tizenegy magával ragadó dal és izgalmas történet: ez a Rozsda lovag, ahogy azt már megszoktuk! A családi musical-ben sok tánc és ének, élő zene és játékos ötletek szórakoztatják a gyerekeket és szüleiket egyaránt.

5 éves kortól ajánlott.

www.karinthyszinhaz.hu

Írta: Tibenszky Moni Lisa

• alapító, ügyvezető