Legyél te is időjós!

Hogyan hozz létre otthon szivárványt?  Milyen felhőfajták vannak és hogyan keletkeznek?  Hogyan készíts meteorológiai eszközöket? Ebből a könyvből megtudhatod.

“Piros az ég alja: aligha szél nem lesz (…)
Másnap, amint az ég alja jövendölte, /
Csakugyan szél támadt, mégpedig nem gyönge.”
Mindannyian találkozunk a János vitéz iménti soraival, melyek bizony az időjárás-jelentés népi, hagyományos verzióját festik le. A természeti jelenségekért rajongó, kíváncsi megfigyelők most a tudomány eszközeivel, otthoni környezetben tanulmányozhatják a meteorológia titkait. A Legyél te is időjós! című, a HVG Kiadó gondozásában megjelent könyv több mint harminc lenyűgöző kísérleten, megfigyelésen és otthon is elvégezhető feladaton keresztül vezet be a meteorológia tudományába. Az izgalmas kötet 8 éves kortól ajánlott.
Modellezd a meleg légáramlatok mozgását ételszínezékkel és vízzel! Hozz létre villámot biztonságos körülmények között! Gyűjts felhőket és esőt létrehozó vizet!
A könyv megvásárolható a HVG Könyvek webáruházában.
Az Időkép és a Farkaskölykök Természetjáró Egyesület ajánlásával.