Leonardo szülinapja a Da Vinci Learningen

A népszerű tévécsatorna annyira szereti Leonardo Da Vincit, hogy róla nevezte el magát. Hogy miért? Mert olyan sokoldalú volt: nem csupán nagyszerű festő, de tudó és feltaláló is volt egyben.  Ünnepeld Da Vinci születésnapját április 15-én a Da Vinci Learning csatornával, és tudj meg még többet erről a nagyszerű elméről.

A polihisztor, tudós-művész-feltaláló, Leonardo Da Vinci 1452. április 15-én született, és életművével visszavonhatatlan nyomott hagyott az emberiség kultúrtörténetében. A legendás elme az anatómiától kezdve a hadtudományon keresztül a képzőművészetig számos területen maradandót alkotott: ő volt a reneszánsz ember “prototípusa”, a kíváncsiság megtestesítője, alkotásai közül sokat máig viták és rejtélyek öveznek – elég, ha csak a Da Vinci-kód című filmre gondolunk. Mindent meg akart fejteni a világ jelenségeiről. A szimmetria és arányok tanulmányozása nyomán festett olyan képeket, mint például a Mona Lisa. A madaraktól a repülés technikáját próbálta ellesni, de holttesteket is vizsgált, hogy rájöjjön az izmok és a csontváz működésére.

A nevét viselő Da Vinci Learning csatorna is ünnepi műsorral emlékezik meg a géniuszról. Ízelítő a jeles nap programjából:

17:30 Getting to Know Leonardo Da Vinci

18:00 Történelmi találmányok – Leonardo Da Vinci géniusza