Libegők Éjszakája csillaghullás-nézéssel

2018. július 28-án, szombaton rendezik meg először a Libegők Éjszakáját Magyarországon, amikor 4 hazai helyszínen lehet a szokásos nyitvatartási időn túl is libegőzni és a hegyről csillaghullást nézni.

Fotó: Flickr/ Synwell

A rendezvény célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a hazai hegyvidékek értékeire és a négyévszakos kirándulóközpontok fejlesztésére – írta a sielok.hu.

Az újdonságnak számító eseményt a Chernel István Sí és Turisztikai Klaszter június 13-án tartott közgyűlése után jelentette be Fehér Gyula, a klaszter elnöke a sajtónak. Fehér Gyula elmondta, hogy a eseményhez az ihletet a 2018. február 14-én megrendezett I. Sípályák Éjszakája adta, s így a Libegők Éjszakája a téli rendezvény nyári folytatásának is tekinthető.

A hazai hegyek kirándulóhelyei látványosan bővülnek. Erre jó példa, hogy 2015-ben csupán 3 libegő volt hazánkban, idén ősszel már a 7. ülőlift kerül átadásra. Még az idén felvonó létesül ugyanis a Mátra egyik legnépszerűbb kirándulóhelyén, a Sástónál, ahol már folyik az építkezés.

Az I. Libegők Éjszakája nevű rendezvényt 2018. július 28-án, szombaton este rendezik meg 4 hazai helyszínen: Budapesten a Normafán, Eplényben, Sátoraljaújhelyen és Lillafüreden. A szervezők olyan dátumot választottak, amikor a libegőzés mellett élmény lehet az is, hogy tiszta idő esetén meg lehet csodálni a Piscis Austrinidák meteorrajt. A részletes programot a szervezők hamarosan közzéteszik.