Ma este itt a Föld Órája!

Az idei, március 24-i Föld Órája akció középpontjában az erdők védelme, a műanyagfogyasztás visszaszorítása és az energiahatékonyság áll. Ennek kapcsán kihívást állít a környezettudatos emberek elé a WWF Magyarország.

A Föld Órája kezdeményezés 2007-ben indult Ausztráliából, és 2008-ban már világszintű volt az akció, amelyben egy órára elsötétülnek városok, leoltják a közvilágítást és otthon sem gyújtottak fényt azért, hogy felhívják a figyelmet az éghajlatváltozásra és arra, hogy mi magunk mit tehetünk azért, hogy mérsékeljük ennek hatásait – írta az Infostart.

Mára, az idei, 12. Föld Órája rendezvényre ez lett a világ legnagyobb civil önkéntes akciója. 2017-ben több mint 2,5 milliárd ember és 187 ország vett részt benne, több mint 12 ezer épület és látnivaló borult sötétségbe egy órára.

A Föld Órája egyre szélesebb témakörökre koncentrál. Idén a biológiai sokféleség megőrzése áll a középpontban, valamint az, hogy kapcsolódjunk a Földhöz, és fenntartható életmódunkkal hozzájáruljunk annak egészséges működéséhez.

Ennek fényében a WWF Magyarország útjára indította négylépéses kihívását, mely a kapcsolódás szimbólumára, a wifi-jelre épít, elemei pedig bárki számára teljesíthető feladatokat rejtenek – mondta a kommunikációs vezető.

Antal Alexa felsorolta a kihívásokat is:

• Első lépés: arra buzdított mindenkit a szervezet, hogy csatlakozzon a Föld Órájához, és március 24-én 20:30-kor kapcsolja le a világítást egy órára,
  • Második lépés: egy hétig semmit ne nyomtassunk ki, hanem online használjuk dokumentumainkat, ezzel is védve erdőinket.
  • A harmadik lépcsőfok: a résztvevők vállalják, hogy egy hétig nem vásárolnak PET palackot, hanem csapvizet fogyasztanak – mondta Antal Alexa, a WWF Magyarország kommunikációs vezetője.
  • Negyedik lépés: követni a WWF Magyarország Facebook oldalát, hogy mindenki képben legyen.

Antal Alexa elmondta azt is: percenként 27 futballpályányi erdőterület tűnik el a Föld színéről, ami évente csaknem 19 millió hektárt jelent, és az összes kitermelt fa 40 százalékát a papírgyártásban hasznosítják. A tengerekbe és óceánokba pedig 12 millió tonna műanyag hulladék kerül éves szinten. Ezeket a terheket próbálja meg a WWF Magyarország csökkenteni a kihívás egyes lépéseivel.

A cikk folytatása programajánlókkal az Infostart honlapon olvasható.