Mackófesztivál az Állatkertben

Csütörtöktől vasárnapig, azaz február 2-től 5-ig négy napon át tart a Mackófesztivál a Fővárosi Állat- és Növénykertben. A kilencedik alkalommal megrendezett fesztiválon változatos programkínálattal, látványetetésekkel, állatbemutatókkal, kézműves foglalkozással, méhészeti bemutatóval, zenés családi programokkal és kedvezményekkel várják a nagyközönséget.

Mackofesztival_ProgramPlakatFebruár másodika jeles nap a népi időjóslásban. A hagyomány szerint ilyenkor bújik elő a medve a barlangjából, s attól függően, hogy ezen a napon borult vagy napos-e az időjárás (azaz meglátja-e a medve az árnyékát, vagy sem), következtetéseket lehet levonni a tél hosszát illetően.

A jeles naphoz kapcsolódóan a Fővárosi Állat- és Növénykertben kilencedik alkalommal szervezik meg a Mackófesztivált, amelynek programjai február 2-től 5-ig, azaz csütörtöktől egészen vasárnapig tartanak a városligeti intézményben. A programok között lesznek látványetetések és izgalmas állatbemutatók, amelyek során a kert nagyobb testű medvéi mellett a kisebb termetű rokonsággal, a kis pandákkal, az ormányosmedvékkel, a mosómedvékkel és a farksodrókkal is megismerkedhetnek a látogatók. Sőt, még az is kiderül, hogy van-e köze a koalának a medvékhez.

A programot kézműves foglalkozások, mézkóstoló és méhészeti bemutató, illetve zenés családi műsorok teszik teljessé. A fellépők között lesz Dolák-Saly Róbert, illetve Bolba Éva és a JAZZterlánc is. A Mackófesztivál részletes programja az Állatkert honapján (www.zoobudapest.com) olvasható.

Azért, hogy a Mackófesztiválon minél többen részt vehessenek, a négy nap során díjmentesen látogathatják az Állatkertet azok a 14 éven aluli gyermekeket, akik érkezésükkor a főbejáratnál brummognak. Egyébként sok család körében hagyomány ilyenkor az is, hogy az aprónép valamilyen „medvés” viseletben, például „mackófüles” sapkában érkezik.

Bankkártyás fizetés

Szolgáltató: CIB Bank Zrt.
cib_logo_30px

Elfogadott kártyák:
kartyalogok_30px

Vásárlói tájékoztató | GY.I.K.