Minimax Élménysziget a PlayKID – Minimax Gyermeknapon

Az előző évekhez hasonlóan idén is Minimax Élményszigettel várjuk a rendezvényre kilátogató lurkókat a PlayKID – Minimax Gyereknapon, akik edukatív programokon, foglalkozásokon vehetnek részt, miközben játékosan tanulnak, fejlődnek. Ezúttal is a Felelős Szülők Iskolája szakképzett animátor csapata lesz segítségünkre a játékok lebonyolításánál. Mi már nagyon készülünk, gyertek és kalandozzatok Velünk a Minimax Élményszigeten május 27-én és 28-án!

A következő programok várnak Rátok:

• Zumba twister – A népszerű slágerekre óriás társasjátékot játszunk, ahol a kipörgetett mező színeire tesszük jobb-bal kezünk-lábunk (hasonlóan a twisterhez), így furcsa, vicces pózokat veszünk fel, közben egy zumba oktató segítségével megmozgatjuk a gyerekeket. A játék során kitűnően fejlődik a gyerekek koordinációs készsége, egyensúlya, valamint magabiztosan elsajátítják a térbeli tájékozódást.

• Kooperációs ejtőernyő – Egy nagy színes ernyő, rengeteg színes labda és még több mosolygó gyermek. A gyerekek mozgásának összehangolása, együttműködése adja a játék lényegét. Görgethetünk apró labdákat az ernyőn, elrejthetünk egy tárgyat, valaki elbújhat az ernyő alatt, vagy éppen helycserével átfuthatnak a gyerekek és ezáltal játszva tanulhatják meg a zónák, irányok, végtagok neveit.

• Mese, mese, mátka – mese- és drámasarok – A Minimaxról ismert mesékből álló mesecsokrot állítunk össze egy mesemondó bevonásával. A gyerekek a sok mozgásos program után bekucorodhatnak a kényelmesen berendezett mesesarokba és a fantáziájuk segítségével szárnyalhatnak a mesék csodálatos világában.

• Időutazás – korabeli játékok, íjászat, kardvívás, lovagi torna – Időutazásban vesznek részt a gyerekek ezen az állomáson, ahol átélhetik a reneszánsz kor szokásait, fegyverhasználatát. Íjászkodhatnak, kardozhatnak, kiállhatják a lovagi próbákat, melyek teljesítése után természetesen lovaggá avatjuk őket.

• Kreatív sarok – alkoss szabadon – Animátorok segítségével a gyerekek elmerülhetnek a különböző anyagok (papír, filc, hungarocell, szalvéta) és a különböző technikák (decoupage, mandala, origami, vasalható gyöngy) használatában. Elengedhetik fantáziájukat és kreatívan alkothatnak, kézműveskedhetnek. Az elkészült műveket pedig magukkal vihetik örök emlékként.

Május 27. – Szombat: 9:00-19:00

Május 28. – Vasárnap: 9:00- 18:00

Helyszín: Millenáris, D csarnok (1024 Budapest, Kis Rókus utca 16-20.)

Részletes program, információ és jegyvásárlás: www.playkid.hu

Facebook esemény ITT

• ügyvezető

Vargacz Alexandra