„Csőrike”, Piknik és Múzeumok Éjszakája a RepTárban

Izgalmas lesz a nyár is az Év Turisztikai Attrakciója címmel büszkélkedő RepTárban, amely csatlakozott a Múzeumok Éjszakája országos programsorozatához. Június 24.-én hosszabbított nyitvatartással várja a látogatókat a közgyűjtemény esti tárlatvezetést és éjszakai kalandozásokat kínálva, amelyek során még izgalmasabb a múzeumi körtúra.

Július 8.-án, a RepTár Piknik alkalmával szintén egész napos családi programok színesítik a repülőmúzeum programkínálatát. Múzeumpedagógiai foglalkozások, családi programok teszik tartalmassá a hetedik hónap második szombatját. A hatvanezer négyzetméternyi területen bőven lesz elég hely ahhoz, hogy a család leterítse a piknik- takarót és élvezze a páratlan RepTár-élményt reggel kilenctől estébe nyúlóan, fotózkodjon, vagy szelfizzen a légi harcosok árnyékában. Este egy különleges koncert várja a látogatókat.

Szeptemberben lesz 170 éve, hogy megindult a menetrend szerinti vasúti közlekedés Pest és Szolnok között. A Szolnok Napja városi programsorozathoz kapcsolódva szeptember másodikán gőzvontatású nosztalgia különvonat közlekedik Budapest és Szolnok között, amelynek végállomása a RepTár rakodóvágánya lesz. Mivel szeptember elseje a RepTár „születésnapja” is, megnyitása első évfordulóját is izgalmas családi programokkal ünnepli a gyűjtemény.

A szabadtéri kiállító területen és a Hangárban jelenleg 38 darab repülőgép és helikopter tekinthető meg. 2017 nyarán folyamatosan érkeznek az újabb technikák, többek között a – talán legismertebb díszfestésű – Mi-24-es harci-helikopter ”Csőrike I.”, illetve a „Nagyvas”, MiG-29.

Egyedülálló kedvezményekhez jut, aki kiváltja a RepTárs Klubártyát. A kiállítástól számított egy éven keresztül korlátlan belépést biztosító plasztikkártya 365 napos élményözönt garantál. A kártya tulajdonosa korlátlanul teheti próbára magát az akadálypályán, nyúzhatja a játszóteret, sétálhat a repülők között, szelfizhet a MiG-ekkel!

A Múzeumhoz személyautóval, busszal érkezőket díjtalan parkoló várja, a vasútállomástól pedig közvetlen buszjárat (14-es számú) indul, amely közvetlenül a bejáratnál áll meg.

A RepTár nem csak kiállítóhely, de élményeket és szórakozást kínáló tematikus park is, amely a repülés szerelmesei mellett remek kikapcsolódást kínál családoknak, baráti társaságoknak, és iskolai csoportok számára is ideális kiránduló helyszín.

Újdonságinkról, aktuális eseményekről folyamatosan hírt adunk facebook oldalunkon és a RepTár honlapján.

www.reptar.hu

www.facebook.com/ReptarSzolnok