Pólópálya játszótér nyílt a Margitszigeten

A felújított Margitszigeten szuper játszóteret találtok a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodától északra, a Bercsek-kertben, a Parkmozi buszmegálló közelében. A Budapest.imami.hu ajánlója.

A játszótér nem elkerített, de az úttól beljebb, védett helyen alakították ki, szép zöld környezetben a fák, bokrok között. A játszószerek közül az ovis korú gyerekeket az ügyességüket fejlesztő mászókák és a mozgásukat változatosabbá tevő csúszdák, négy hinta, színes állatfigurás rugós játékok várják. A dombokon fel-le szaladgálhatnak, sok bújkálási lehetőséget találnak.

Középen áll egy hatalmas favár több méretű mászófallal, sokféle alakú hálóval és létrával, a nagyobbak erőfejlesztő játszószereket próbálhatnak ki.

A puha gumilappal borított talaj mintája és kék színe a vizes tematikára emlékeztet. Különlegesség a homokozóban elhelyezett építmény felhúzható vödörrel, csigával, szitával. Van krokodil alakú rugós játék és csúszkapálya is.

A játszótéren kényelmes padok, kis asztalok és kút is található.

A szigeten összesen három játszótér van. Az egyik a Margit-híd bejáratához közel, “Margitszigeti nagyjátszótér”: nagyméretű homokozóval és mászóvárral, dombbal, ügyességet fejlesztő játszóvárossal, csúszdákkal. A másik az Árpád-híd közelében fekvő öko-játszótér, amelynek küldetése, hogy az ökologikus gondolkodást már a játszótéren is közvetítsük a gyerekek felé.

Zenélő Szökőkút

Minden nap 11.00-kor és 16.00-kor gyerekdalokat hallgathattok, pl.: A cinege cipője, Vuk dala, Micimackó, a Jégvarázs Legyen hó című dal, Miki manó, Legyetek jók, ha tudtok.

A cikk és a képek forrása a Budapest.imami.hu oldala, kattints IDE.