Szolnok Masterclass: Reformáció 500 – Tisza-tavi koncertturné sorozat

Nemzetközi bravúrra készülnek a Szolnoki Szimfonikusok, melyhez két évforduló is apropót kínál – a Kodály Emlékév és a reformáció 500. évfordulója. SZOLNOK MASTERCLASS néven nemzetközi karmester és karnagykurzust szervez június 6-18 között. A kurzus egyik különlegessége, hogy a reformáció 500 éves évfordulója kapcsán a képzés egy Tisza-tavi templomi hangversenysorozattal bővül, mely koncertek karmesterei a kurzus résztvevői lesznek. A júniusban megvalósuló, majd két hetes projektet két nagyszabású gálakoncert zárja, június 17-én Szolnokon és június 18-án Budapesten a MomKultban.

A Szolnoki Szimfonikus Zenekar Nonprofit Kft. által szervezett mesterkurzus résztvevőinek vezényletével  – a reformáció 500 éves jubileuma kapcsán – egy különleges atmoszférájú templomi koncertsorozat valósul meg a Tisza-tó környéki települések templomaiban. A turné tisztelegni kíván a reformáció 500 éves jubileuma, kulturális örökségeink és az újjászületés előtt a zene nyelvén megszólítva a nagyközönséget. Az előadásokra belépés ugyan díjtalan, azonban a koncerteken befolyó önkéntes adományokat az adott település vezetősége egy-egy helyi közösségi cél támogatására fordítja, mint például orgona felújítás. Kórus és szimfonikus zenekari hangversenyeket is hallhat majd az érdeklődő közönség.

Előadások lesznek Törökszentmiklóson, illetve a nemrégiben felújított Tisza-tavi templomokban Tiszaigaron, Tiszaderzsen, Tiszaszőlősön, Tiszaszentimrén és a Kunmadarasi 2000 férőhelyes templomban is.

június 12. hétfő 18:00 óra – Tiszaderzs, Református templom

június 13. kedd 17:30 óra – Tiszaigar, Református templom