Újra felbukkant Mekk Elek a Széll Kálmán téren

figura vasból

Újra felbukkant Mekk Elek a Széll Kálmán téren

Ismét látható a kedvelt mesehős, Mekk Elek szobra a budapesti téren – Kolodko Mihály kárpátaljai szobrász nem sokáig szomorkodott ellopott alkotása miatt, inkább készített egy újat.

Az ismét felavatott Széll Kálmán téri mini Mekk Elek-szobrot a rajongók a Facebookon csak Mekk 2.0-nak, vagy ifjabb Mekk Eleknek neveztek el.

A szobor július elején tűnt el, alig egy hónappal azután, hogy kikerült a Vár felé vezető lépcsők egyikének aljába. A művész a Facebook-oldalán tette közzé az új szobor fényképeit, amelyek alatt köszönő kommentek gyűltek: “Már nagyon hiányzott!” és “Reggel jár neki a simogatás!” – hálálkodtak a rajongók.

Később egy videó is kikerült a művész közösségi oldalára a szobor avatásáról.

Közzétette: Kolodko Art – 2018. július 12., csütörtök