Ünnepi gyerekprogramok négy héten át a Városháza parkban

Ingyenes koncertek, bábszínház, betlehemes játékok, gyertyagyújtás, jótékonysági macigyűjtés, angyalposta és még sok más program várja a kicsiket és nagyokat az Advent Budapesten téli fesztiválon a Városháza parkban, 2017. december 1-től karácsonyig.

Idén ötödik alkalommal rendezi meg 2017. december 1. és 24. között a Szabad Tér Színház a főváros legcsaládiasabb karácsonyi vásárát és téli fesztiválját Budapest fényligetében, a Városháza parkban. A vásárban felállított, fűtött Üvegházban a négy adventi hétvégén végig ingyenes családi programokkal, interaktív meseelőadásokkal, betlehemes játékokkal, koncertekkel, Mikulásvárással és karácsonyi kézműves foglalkozással várják a legkisebbeket, hogy még tartalamsabbá tegyék mindenki számára az ünnepvárás időszakát. December 9-én, szombaton Mikulásváró koncertet tartanak a gyerekek egyik új kedvencével, a Belvárosi Betyárok zenekarral és sok meglepetéssel.

Hétköznap délután és esténként határon túli diákok, hagyományőrző csoportok, művészeti- és zeneiskolák növendékei, óvodások és amatőr fellépők, együttesek mutatják be karácsonyi műsoraikat, szombat és vasárnap esténként pedig jobbnál jobb koncerteken kapcsolódhatnak ki az oda látogatók.

A legkisebbek a jótékonykodásba is belekóstolhatnak, ugyanis ismét lesz jótékonysági macigyűjtés – a beérkezett plüssállatokat hátrányos helyzetű gyermekek számára juttatják el; valamint működik angyalposta-szolgálat is, melynek bevételéből a főváros két óvodáját támogatva küldhetünk karácsonyi üdvözletet szeretteinknek országszerte jelképes 200 forintért.

A színes és ingyenes kulturális programsorozat, a jótékonysági rendezvények, valamint a fényárban úszó Városháza parkban egyedi módon berendezett karácsonyi vásár együttesen teszik a fesztivált valódi kuriózummá a karácsonyi vásárok között, és nyújt a gyerekeknek maradandó élményeket és minőségi ünnepi kikapcsolódást az egész család számára.

Ízelítő a vásár hangulatából: https://www.youtube.com/watch?v=vethdYplr2M

Hétvégi gyerekprogramok az Advent Budapesten téli fesztiválon (helyszín a fűtött Üvegház):

Advent első hétvégéje:

december 2. (szombat)

11 óra             Huzavona – a Pesti Magyar Színház interaktív pantomim játéka

12 óra             Karácsonyi kézműves foglalkozás

december 3. (vasárnap)

11 óra             Ha betér az égi király – Fabók Mancsi Bábszínházának nép betlehemes játéka

12 óra             Karácsonyi kézműves foglalkozás

15 óra             Betlehemi történet – a Maszk Bábszínház bábos betlehemese

17 óra             Első adventi gyertyagyújtás

Advent második hétvégéje: