Zenei játszótér nyílik Budapesten

2018. május 15-19. között a Hangszert a kézbe interaktív hangszerkiállítás, több mint 150 hangszerrel és rendhagyó énekórával várja a gyerekeket az Akvárium Klubban.

A Magyar Zene Háza által is támogatott, ingyenesen látogatható könnyűzenei programra délelőttönként szervezett csoportok, délutánonként bárki szabadon ellátogathat, és belekóstolhat a hangszeres zenélés örömébe.

Iskolák és óvodás csoportok jelentkezhetnek a Hangszert a kézbe délelőtti foglalkozásaira, ahol rendhagyó énekórákon ismerkedhetnek meg a gyerekek a dalszerzéssel, a szövegírással, a klasszikus, a népi és a könnyűzenei hangszerekkel, illetve hangszertörténettel. Minikoncerteken, interaktív foglalkozásokon és a hangszerkiállításon pedig a zene és a zenélés élményébe is belekóstolhatnak a résztvevők.

Délutánonként, 14.00-18.00 óra között korosztálytól függetlenül, bárki ellátogathat a hangszerkiállításra, ahol a kiállított népi és klasszikus hangszerek, különféle gitárok, billentyűs és ütőhangszerek, elektronikus zenei- és stúdiótechnika mind-mind megfogható, kipróbálható és felfedezhető.

Magyarországon egyre kevesebb gyerek ragad hangszert és ismeri meg a zenélés élményét. A Hangszert a kézbe országjáró program a jövő zenei fogyasztóinak nevelése céljából ösztönözi a gyerekeket a hangszeres zenélésre. A zenélés a hangszer kiválasztásánál kezdődik, az interaktív foglalkozás és hangszerkiállítás egyedülálló lehetőséget ad arra, hogy a gyerekek kipróbálhassák a különféle eszközöket, és szabadon kiválaszthassák a számukra legkedvesebb hangszert.

A Hangszert a kézbe – Budapest a Nemzeti Kulturális Alap Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program finanszírozása mellett a Hangszeresek Országos Szövetsége valósítja meg a Magyar Zene Házával közösen. Az újonnan létesülő zenei intézmény fontosnak tartja a zene és a zenélés megismerését ösztönző programok támogatását.

További információ, és regisztráció iskolás csoportok számára: zenehaza@zenehaza.com