Rutkai Bori perdíti táncra a csemetéket – Mizo Pöttömkert a Budapest Parkban

Minden hónapban egy varázslatos vasárnapon a nagyok kedvelt „játszótere”, a Budapest Park a gyermekek birodalmává változik: megnyílnak a Mizo Pöttömkert kapui. Június 4-én Rutkai Bori Bandája zenél, de megelevenedik Csukás István Pom Pom meséje és az tengerimalac simogató kezdve a villogó mentőautón át az arcfestésig, ezúttal is lesz minden, ami kedves a gyerekeknek.

A Pöttömkert reggel 9:30-tól várja a legaktívabbakat, egy jól eső Baba-mama tornára a Gilda Max sportbemutatóján, ha pedig kellően bemelegített baba és mama is, indulhat nyári kaland-koncert a Rutkai Bori Bandával, a Sárkányjárgány és a Pizsamátor lemezek fergeteges bulidalaival. Délidőben a Felhőtlen gyermekkorról lesz szó az Ökumenikus Segélyszervezet munkásságának köszönhetően, utána pedig az Aranyszamár Bábszínház veszi birtokba a színpadot. Ők Csukás István Pom Pom meséjét fogják életre kelteni kedves bábjaik segítségével.

A Pöttömkertben bárkiből lehet hercegnő, harcos tigris vagy éppen szuperhős: az ArtPaint egész délelőtt testfestékkel és csillámtetoválással felvértezve váltja valóra a vágyakat.

Persze, még nem fogytunk ki a tarka programokból. Lesz Tapicskoló festőkör a világ legszebb színeivel, gipszfestés, kézműves foglalkozások, a Pünkösdhöz kapcsolódóan pedig ehhez kapcsolódó játszóház is segít a kicsiknek játékosan elmélyülni a hagyományokban, de lesz mesterség bemutató is a Dunakanyar Népművészeti Egyesülettel. Sőt! Lesz még lovaglás, Mizo Tejes Kaland, Piatnik interaktív játszóház, csuda menő tanulóbicajok és vadiúj Razor járgányok, tengerimalac simogatás, trambulin és logikai játékok a nagyobbaknak, labdás ugrálóvár a kisebbeknek és tipegő játszótér a legapróbbaknak. Na meg egy villogtatható mentőautó a gyerekek legnagyobb örömére.

A Mizo Pöttömkert június 4-én, reggel 9.30-tól, délután 15 óráig várja a családokat, ingyenes programjaival a Budapest Parkban.

Facebook esemény és további infók: https://www.facebook.com/events/123802078179415/