Élő fejlődéslélektan – kötelező olvasmány szülőknek

kislány fogja a szülei kezét

Élő fejlődéslélektan – kötelező olvasmány szülőknek

Tavaly év végén jelent meg Czike Bernadett Élő fejlődéslélektan című beszélgetés-kötete, melyben szülők vallomásait és neves szakemberek – C. Molnár Emma, Vekerdy Tamás, Ranschburg Jenő – meglátásait olvashatják anyukák, apukák, nagyszülők, nevelők, vagy a szülőségre készülők.

Forrás: pexels.com

A beszélgetés műfaja alkalmat adott arra, hogy kérdéseinkkel, válaszainkkal egymást inspirálva egyre jobban elmélyüljünk egy-egy témában. A könyvben található őszinte, személyes, néha szívbe markoló szülői megnyilatkozások, a hozzátett nagyszerű szakértői, pszichológusi, pedagógusi (C. Molnár Emma, Ranschburg Jenő, Vekerdy Tamás) gondolatok, és az elgondolkodtató, ebből kialakuló beszélgetések témái, gondolatai, érzései örök érvényűek. Azaz egy-egy életkorhoz kapcsolódó kérdések és válaszok ma is feltehetőek, elmondhatóak. Mindazok, akik éppen most lesznek, lettek szülők, vagy még otthon, velük élő gyerekük van, választ kaphatnak kételyeikre, sok mindenben megerősödhetnek és sokat tanulhatnak is ebből a könyvből.” (Czike Bernadett, szerző)

Ha arra készül, hogy gyereke legyen, ha a csoda már megtörtént, és csecsemővel, kisgyerekkel, kölyökkel vagy kamasszal él együtt, ha kíváncsi más szülők élményeire, ha érdekli, mit gondol erről az együttélésről egy szülészorvos, Szathmári Gábor, három kitűnő pszichológus, C. Molnár Emma, Ranschburg Jenő és Vekerdy Tamás, ha tudni szeretné, hogy a szerző, Czike Bernadett, miért találta ki, és hogyan vezette a beszélgetéseket, akkor ezt a könyvet nehezen fogja letenni.” (Kereszty Zsuzsa, szerkesztő)

SZIA könyvek sorozat, Szabad Iskolákért Alapítvány, Budapest, 2016 december